Květen 2017

Program Prípravy HC Košice

30. května 2017 v 8:25 AKTUALITY
Prehľad prípravných zápasov:
01.08.2017 Utorok 17:00 HC Košice - HK Poprad (Crow arena) 1:2 (0:0,0:1,1:1)
Góly: 42. Koch - 31. D. Bondra, 54. R. Rapáč
04.08.2017 Piatok 17:00 HC Košice - HKM Zvolen (Steel aréna) 4:5sn (0:1,3:1,1:2)
Góly: 22. Pacan (Koyš, Klíma), 39. Bača (Klíma, Pacan), 40. Bicek (Suja, Jenčík), 51. Koyš (Pacan) - 6. Síkela, 31. Michal Chovan, 46. Síkela, 51. M. Novák, rozh. nájazd Michal Chovan
08.08.2017 Utorok 17:00 HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš (Steel aréna) 5:2 (3:1,1:0,1:1)
Góly: 3. Jenčík, 4. Kafka, 18. Kafka, 21. T. Klíma, 60. T. Klíma - 19. B. Rapáč, 44. Matej Bača
10.08.2017 Štvrtok 17:00 HKM Zvolen - HC Košice 1:5 (0:1,0:3,1:1)
Góly: 57. Ďaloga - 13. L. Nagy, 28. Hričina, 39. Pacan, 40. L. Nagy, 49. Šoltés
18.08.2017 Piatok 15:00 HC Košice - Junosť Minsk (Tatranský pohár) 3:2 (1:1,0:1,2:0)
Góly: 3. Bača, 41. Hovorka, 53. Hričina - 14. Walters, 28. Slovák
19.08.2017 Sobota 15:00 HC Košice - Dunaújvárosi Acélbikák (Tatranský pohár) 6:1 (3:0,3:1,0:0)
Góly: 1. Bača, 7. Koyš (Klíma, Pacan), 19. Pulli (Koyš, Klíma), 26. Petráš (Šedivý, Novotný), 29. Novotný (Michalčin, Petráš), 30. Koyš (Klíma, Pacan) - 27. Nageler
20.8.2017 Nedeľa 19:00 HC Košice - Les Aigles de Nice (Tatranský pohár) 4:3pp (1:0,1:2,1:1-1:0)
Góly: 13. Hovorka (Nagy, Čížek), 32. Nagy (Kafka), 48. Klíma (Bača), 61. Kafka (Pacan, Nagy) - 23. Hoeme, 35. Vrielynck, 60. Vrielynck
24.08.2017 Štvrtok 17:00 MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 3:2 (0:0,1:0,2:2)
Góly: 29. Piatka, 42. Števuliak, 57. Števuliak - 41. Pacan (Kafka), 59. Pacan (Pulli, Kafka)
31.08.2017 Štvrtok 17:00 HC Košice - GKS Tychy (Steel aréna) 4:3pp (1:2,0:1,2:0-1:0)
Góly: 20. Hovorka (Nagy, Kafka), 41. Pulli (Nagy, Hovorka), 50. Nagy (Kafka, Hovorka), 62. Kafka (Nagy, Hovorka) - 8. Bepierszcz, 11. Rzeszutko, 28. Kogut

Skupiny MS 2018

23. května 2017 v 19:01 VÝSLEDKY
Zloženie skupín na MS 2018 v Dánsku:
A-skupina (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, Bielorusko, SLOVENSKO, Francúzsko, Rakúsko
B-skupina (Herning): Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Nórsko, Lotyšsko, Dánsko, Kórejská republika

Ocenenia MS 2017

22. května 2017 v 16:31 MAJSTROVSTVÁ SVETA

All-Star MS:

Andrej Vasilevskij (Rus.) - Colton Parayko (Kan.), Dennis Seidenberg (Nem.) - Artemij Panarin (Rus.), William Nylander (Švéd.), Nathan MacKinnon (Kan.)

Najužitočnejší hráč turnaja:

William Nylander (Švéd.)

Ocenenia podľa direktoriátu:

Najlepší brankár: Andrej Vasilevskij (Rus.)
Najlepší obranca: Dennis Seidenberg (Nem.)
Najlepší útočník: Artemij Panarin (Rus.)

Produktivita MS 2017

22. května 2017 v 16:25 MAJSTROVSTVÁ SVETA
Produktivita:
1. Artemij Panarin (Rus.) 17 bodov (4 góly + 13 asistencií)
2. Nikita Kučerov (Rus.) 15 (7+8)
3. Nathan MacKinnon (Kan.) 15 (6+9)
4. Nikita Gusev (Rus.) a William Nylander (Švéd) 14 (7+7)
6. Vadim Šipačov (Rus.) 13 (2+11)
7. Mitch Marner (Kan.) 12 (4+8)
8. Johnny Gaudreau (USA) 11 (6+5)
9. Sebastian Aho (Fín.) 11 (2+9)
10. Stephane da Costa (Fr.) 10 (6+4)
...
41. Michel MIKLÍK (SR) 5 (3+2)


Celkové poradie MS 2017

22. května 2017 v 4:13 MAJSTROVSTVÁ SVETA
Konečné poradie na MS:
1. Švédsko
2. Kanada
3. Rusko
4. Fínsko
5. USA
6. Švajčiarsko
7. Česko
8. Nemecko
9. Francúzsko
10. Lotyšsko
11. Nórsko
12. Dánsko
13. Bielorusko
14. SLOVENSKO
15. Slovinsko*
16. Taliansko*
poznámka: *- zostup do A-skupiny I. divízie MS

Finále+zápas o Bronz

21. května 2017 v 10:49 MAJSTROVSTVÁ SVETA
21.5.2017
Bronz
16:15 Rusko - Fínsko 5:3 (1:0,3:1,1:2)
Góly: 7. N. Gusev, 22. Tkačov, 28. N. Gusev, 29. Kiselevič, 49. Kučerov - 40. Rantanen, 42. Lehtonen, 46. Savinainen
Rusko: Vasilevskij - Kiselevič, Orlov, Antipin (A), Belov, Provorov, Mironov, Zub (C) - Telegin, Andronov (A), Ničuškin - Dadonov, Šipačov, N. Gusev - Panarin, Kučerov, Kuznecov - S. Plotnikov, Barabanov, Tkačov - Namestnikov
Fínsko: Korpisalo - Ohtamaa, Honka, Kukkonen (C), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Jaakola (A), Järvinen - Savinainen, Filppula (A), Rantanen - Aho, Pyörälä, Puljujärvi - Kemppainen, Pihlström, J. Aaltonen - J. Lajunen, Hännikäinen, Osala
---
Finále
20:45 Kanada - Švédsko 1:2sn (0:0,0:1,1:0-0:0,0:1)
Góly: 42. R. O'Reilly - 40. Hedman, roz. nájazd Bäckström
Kanada: Pickard - Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee - MacKinnon, Skinner, Scheifele - Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly (A) - Duchene, Couturier, Killorn - Konecny, Marner, Point - B. Schenn
Švédsko: Lundqvist - Strålman, Hedman (A), Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler, Holm - E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) - Lindberg, Bäckström, W. Nylander - Everberg, Nordström, W. Karlsson - J. Lundqvist (C), Eriksson Ek, Söderberg - Krüger

HC Košice - zmeny v kádri

21. května 2017 v 10:40 | NESTY |  SEZÓNA 2017/2018
Zmeny v kádri HC Košice pred sezónou 2017/2018:
Prišli(10)
Šimon Petráš
Václav Čížek
Martin Bača
Stanislav Škorvánek
Petr Kafka
Patrik Koyš
Marek Hovorka
Joakim Lundström
David Pacan
Jere Pulli
Odišli(11)
Miroslav Kopřiva
Dominik Riečický
Radek Deyl
Ondřej Šmach
Jiří Vašíček
Peter Bartoš (ukončil kariéru)
Gabriel Spilar
Marek Bartánus (B.Bystrica)
Tibor Varga (Trenčín)
Juraj Milý
Rudolf Huna

PLAY OFF 2016/2017

21. května 2017 v 10:39 VÝSLEDKY
PLAY OFF:
Štvrťfinále:
B. Bystrica - Nové Zámky 4:1 na zápasy (8:2,8:0,4:1,2:3,5:1) skóre: 27:7
Nitra - Poprad 4:0 na zápasy (7:0,3:0,4:3pp,5:1) skóre: 19:4
Košice - Martin 2:4 na zápasy (4:0,1:2,1:4,0:3,3:1,0:1) skóre: 9:11
Žilina - Zvolen 4:3 na zápasy (5:2,2:3,5:3,4:5,5:1,2:3pp,3:2) skóre: 26:19
Semifinále:
B. Bystrica - Martin 4:1 na zápasy (6:3,5:1,1:4,7:0,6:2) skóre: 25:10
Nitra - Žilina 4:0 na zápasy (5:0,3:2,4:2,4:3) skóre: 16:7
Finále:
B. Bystrica - Nitra 4:1 na zápasy (4:1,3:4,3:2,2:1,6:2) skóre: 18:10

BARÁŽ O EXTRALIGU:
1. L. Mikuláš, 2. Trenčín, 3. Detva, 4. Skalica (L. Mikuláš a Trenčín sa udržali)
VYPADOL: Nikto
POSTÚPIL: Nikto

TIPSPORT LIGA 2016/2017 KONEČNÉ PORADIE:
1. B. Bystrica, 2. Nitra, 3. Žilina, 4. Martin 5. HC Košice, 6. Zvolen, 7. Poprad, 8. N. Zámky, 9. Trenčín, 10. L. Mikuláš

Tabuľka Základnej časti 2016/2017

21. května 2017 v 10:38 SEZÓNA 2017/2018
Tabuľka Tipsport ligy 54. Kôl+Dva vložené zápasy s tímom HK Orange 20 (Konečná tabuľka po Zákl. časti)
Po skončení z.č. (+ vložené zápasy s tímom HK Orange)
1. B. Bystrica 56z. 34-6-5-11 191:120 119b.
2. Nitra 56z. 33-4-5-14 196:154 112b.
3. HC Košice 56z. 28-10-3-15 186:121 107b.
4. Žilina 56z. 23-7-7-19 175:158 90b.
5. Zvolen 56z. 23-5-5-23 163:174 84b.
6. Poprad 56z. 18-6-9-23 153:167 75b.
7. Martin 56z. 19-5-8-24 141:166 75b.
8. N. Zámky 56z. 18-5-10-23 146:154 74b.
9. Trenčín 56z. 17-7-7-25 140:164 72b.
10. L. Mikuláš 56z. 14-6-2-34 138:189 56b.
------------------------------------------------
HK Orange 20z. 2-0-0-18 20:82 6b

Výsledky HC Košice 2016/17

21. května 2017 v 10:35 | NESTY |  VÝSLEDKY
(Tipsport Liga - HC Košice sez. 2016/17)
(10z. 8-2 48:22)
1. kolo 9.9.2016 - 17:30 HC Košice - HK Poprad 3:1
2. kolo 11.9.2016 - 17:00 HC '05 B. Bystrica - HC Košice 2:3pp
3. kolo 14.9.2016 - 17:30 HC Košice - L. Mikuláš 2:0
4. kolo 16.9.2016 - 17:00 HC Nové Zámky - HC Košice 4:3pp
5. kolo 18.9.2016 - 17:00 HC Košice - HK Dukla Trenčín 6:0
5. kolo 20.9.2016 - 17:30 HC Košice - HK Orange 20 6:0
6. kolo 23.9.2016 - 18:00 HKm Zvolen - HC Košice 3:6
7. kolo 25.9.2016 - 17:00 HC Košice - MsHK Žilina 6:3
8. kolo 30.9.2016 - 18:00 HK Nitra - HC Košice 6:4
9. kolo 2.10.2016 - 17:00 HC Košice - MHC Martin 9:3
---
(9z. 7-2 29:19)
10. kolo 7.10.2016 - 18:00 HK Poprad - HC Košice 3:4sn
12. kolo 14.10.2016 - 18:00 L. Mikuláš - HC Košice 3:1
13. kolo 16.10.2016 - 17:00 HC Košice - HC Nové Zámky 0:1
11. kolo 9.10.2016 - 17:00 HC Košice - HC '05 B. Bystrica (Dohrávka 18.10.2016) 3:2
14. kolo 21.10.2016 - 18:00 HK Dukla Trenčín - HC Košice 2:4
15. kolo 23.10.2016 - 17:00 HC Košice - HKm Zvolen 4:0
17. kolo 25.10.2016 - 17:30 HC Košice - HK Nitra (Predohrávka 25.10.2016) 5:2
16. kolo 28.10.2016 - 18:00 MsHK Žilina - HC Košice 3:4sn
18. kolo 11.11.2016 - 18:00 MHC Martin - HC Košice 3:4sn
---
(10z. 7-3 36:22)
19. kolo 13.11.2016 - 17:00 HC Košice - HK Poprad 1:2
20. kolo 16.11.2016 - 17:30 HC '05 B. Bystrica - HC Košice 2:3
21. kolo 18.11.2016 - 17:30 HC Košice - L. Mikuláš 7:4
22. kolo 20.11.2016 - 17:00 HC Nové Zámky - HC Košice 1:2
23. kolo 22.11.2016 - 17:70 HC Košice - HK Dukla Trenčín (Predohrávaný zápas 23. kola, pôvodne sa hrá 25.11.) 2:1
23. kolo 24.11.2016 - 17:30 HK Orange 20 - HC Košice 2:5
24. kolo 27.11.2016 - 17:00 HKm Zvolen - HC Košice 4:3sn
25. kolo 10.1.2017 - 17:30 HC Košice - MsHK Žilina 4:1
26. kolo 4.12.2016 - 17:00 HK Nitra - HC Košice 3:2
27. kolo 6.12.2016 - 17:30 HC Košice - MHC Martin 7:2
---
(9z. 6-3 22:20)
28. kolo 9.12.2016 - 18:00 HK Poprad - HC Košice 2:3pp
29. kolo 11.12.2016 - 17:00 HC '05 B. Bystrica - HC Košice 4:0
30. kolo 20.12.2016 - 18:00 L. Mikuláš - HC Košice 3:1
31. kolo 22.12.2016 - 17:30 HC Košice - HC Nové Zámky 4:3sn
32. kolo 26.12.2016 - 17:00 HK Dukla Trenčín - HC Košice 1:3
33. kolo 28.12.2016 - 17:30 HC Košice - HKm Zvolen 2:0
34. kolo 30.12.2016 - 18:00 MsHK Žilina - HC Košice 2:3sn
35. kolo 3.1.2017 - 17:30 HC Košice - HK Nitra 1:4
36. kolo 6.1.2017 - 17:00 MHC Martin - HC Košice 1:5
---
(9z. 5-4 28:22)
37. kolo 8.1.2017 - 17:00 HC Košice - HK Poprad 0:1
38. kolo 13.1.2017 - 17:30 HC Košice - HC '05 B. Bystrica 2:3
39. kolo 15.1.2017 - 17:00 HC Košice - L. Mikuláš 4:2
40. kolo 20.1.2017 - 18:00 HC Nové Zámky - HC Košice 0:4
42. kolo 22.1.2017 - 17:00 HKm Zvolen - HC Košice 2:3pp
41. kolo 27.1.2017 - 17:30 HC Košice - HK Dukla Trenčín 6:4
43. kolo 3.2.2017 - 17:30 HC Košice - MsHK Žilina 4:5
44. kolo 5.2.2017 - 17:00 HK Nitra - HC Košice 3:2sn
45. kolo 14.2.2017 - 17:30 HC Košice - MHC Martin 3:2sn
---
(9z. 5-4 23:16)
46. kolo 17.2.2017 - 18:00 HK Poprad - HC Košice 3:2
47. kolo 19.2.2017 - 17:00 HC Košice - HC '05 B. Bystrica 1:2
48. kolo 24.2.2017 - 18:00 L. Mikuláš - HC Košice 0:2
49. kolo 26.2.2017 - 17:00 HC Košice - HC Nové Zámky 5:1
50. kolo 3.3.2017 - 18:00 HK Dukla Trenčín - HC Košice 3:0
51. kolo 5.3.2017 - 17:00 HC Košice - HKm Zvolen 0:2
52. kolo 8.3.2017 - 18:00 MsHK Žilina - HC Košice 2:4
53. kolo 10.3.2017 - 17:30 HC Košice - HK Nitra 6:1
54. kolo 12.3.2017 - 17:00 MHC Martin - HC Košice 2:3pp
---
Domáce zápasy podľa dni (28 zápasov):
Pondelok - 0x
Utorok - 6x
Streda - 2x
Štvrtok - 1
Piatok - 6x
Sobota - 0x
Nedeľa - 13x
---
V
---
Domáce zápasy:
1. kolo 9.9.2016 - 17:30 HC Košice - HK Poprad 3:1
3. kolo 14.9.2016 - 17:30 HC Košice - L. Mikuláš 2:0
5. kolo 18.9.2016 - 17:00 HC Košice - HK Dukla Trenčín 6:0
5. kolo 20.9.2016 - 17:30 HC Košice - HK Orange 20 6:0
7. kolo 25.9.2016 - 17:00 HC Košice - MsHK Žilina 6:3
9. kolo 2.10.2016 - 17:00 HC Košice - MHC Martin 9:3
13. kolo 16.10.2016 - 17:00 HC Košice - HC Nové Zámky 0:1
11. kolo 9.10.2016 - 17:00 HC Košice - HC '05 B. Bystrica (Dohrávka 18.10.2016) 3:2
15. kolo 23.10.2016 - 17:00 HC Košice - HKm Zvolen 4:0
17. kolo 25.10.2016 - 17:30 HC Košice - HK Nitra (Predohrávka 25.10.2016) 5:2
19. kolo 13.11.2016 - 17:00 HC Košice - HK Poprad 1:2
21. kolo 18.11.2016 - 17:30 HC Košice - L. Mikuláš 7:4
23. kolo 22.11.2016 - 17:70 HC Košice - HK Dukla Trenčín (Predohrávaný zápas 23. kola, pôvodne sa hrá 25.11.) 2:1
27. kolo 6.12.2016 - 17:30 HC Košice - MHC Martin 7:2
31. kolo 22.12.2016 - 17:30 HC Košice - HC Nové Zámky 4:3sn
33. kolo 28.12.2016 - 17:30 HC Košice - HKm Zvolen 2:0
35. kolo 3.1.2017 - 17:30 HC Košice - HK Nitra 1:4
37. kolo 8.1.2017 - 17:00 HC Košice - HK Poprad 0:1
25. kolo 10.1.2017 - 17:30 HC Košice - MsHK Žilina 4:1
38. kolo 13.1.2017 - 17:30 HC '05 B. Bystrica - HC Košice 2:3
39. kolo 15.1.2017 - 17:00 HC Košice - L. Mikuláš 4:2
41. kolo 27.1.2017 - 17:30 HC Košice - HK Dukla Trenčín 6:4
43. kolo 3.2.2017 - 17:30 HC Košice - MsHK Žilina 4:5
45. kolo 14.2.2017 - 17:30 HC Košice - MHC Martin 3:2sn
47. kolo 19.2.2017 - 17:00 HC Košice - HC '05 B. Bystrica 1:2
49. kolo 26.2.2017 - 17:00 HC Košice - HC Nové Zámky 5:1
51. kolo 5.3.2017 - 17:00 HC Košice - HKm Zvolen 0:2
53. kolo 10.3.2017 - 17:30 HC Košice - HK Nitra 6:1
TOTAL: 28z. 18-2-0-8 (20-8) 103:52 58b.
Štvrťfinále
KE - MT 4:0 (Bartánus 3, Bicek)
KE - MT 1:2 (Bartánus)
MT - KE 4:1 (Šoltés)
MT - KE 3:0
KE - MT 3:1 (Jenčík, Šoltés, L. Nagy)
MT - KE 1:0

Semifinále MS 2017

18. května 2017 v 23:23 MAJSTROVSTVÁ SVETA
20.5.2017
(Kolín)
15:15 Kanada - Rusko 4:2 (0:0,0:2,4:0)
Góly: 41. Scheifele, 56. MacKinnon, 57. R. O'Reilly, 59. Couturier - 33. Kuznecov, 35. N. Gusev
Kanada: Pickard - Parayko, Vlasic, Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee - MacKinnon, Skinner, Scheifele - Simmonds, Giroux, R. O'Reilly - Duchene, Couturier, Killorn - B. Schenn, Konecny, Marner - Point
Rusko: Vasilevskij - Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Belov, Provorov, Zub, Orlov - Telegin, Andronov, Ničuškin - Dadonov, Šipačov, N. Gusev - Kučerov, Namestnikov, Kuznecov - S. Plotnikov, Barabanov, Tkačjov
---
19:15 Švédsko - Fínsko 4:1 (1:1,2:0,1:0)
Góly: 2. Edler, 25. J. Klingberg, 35. W. Nylander, 54. Nordström - 5. Kemppainen
Švédsko: Lundqvist - Strålman, Hedman (A), Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler, Holm - E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) - Lindberg, Bäckström, W. Nylander - Everberg, Nordström, W. Karlsson - Krüger, J. Lundqvist (C), Eriksson Ek - Söderberg
Fínsko: Säteri - Ohtamaa, Honka, Kukkonen (C), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Jaakola (A) - Savinainen, Filppula (A), Rantanen - Aho, Pyörälä, Puljujärvi - Kemppainen, Pihlström, J. Aaltonen - M. Aaltonen, J. Lajunen, Hännikäinen - Osala

Štvrťfinále MS 2017

17. května 2017 v 9:23 MAJSTROVSTVÁ SVETA
18.5.2017
Kolín
16:15 USA - Fínsko 0:2 (0:0,0:1,0:1)
Góly: 22. Rantanen, 47. Kemppainen
20:15 Kanada - Nemecko 2:1 (1:0,1:0,0:1)
Góly: 18. Scheifele, 39. Skinner - 54. Y. Seidenberg
---
Paríž:
16:15 Rusko - Česko 3:0 (2:0,0:0,1:0)
Góly: 9. Orlov, 14. Kučerov, 54. Panarin
20:15 Švajčiarsko - Švédsko 1:3 (1:1,0:1,0:1)
Góly: 13. Haas - 5. Bäckström, 34. W. Nylander, 44. Edler

Góly Slovákov na MS 2017

17. května 2017 v 9:17 MAJSTROVSTVÁ SVETA
Prehľad strelcov:
Miklík - 3
L. Hudáček - 2
Matoušek - 2
Gernát - 2
Čerešňák - 1
Bližňák - 1
Kudrna - 1
Celkovo sa teda našim strelcom nedarilo a po zápasoch v Základných skupinách sme strelili iba 12 gólov. Menej gólov dalo už len Taliansko 6. Aj preto Slováci končia na šampionáte na konečnom 14-tom mieste, čo je najhorší výsledok Slovákov na Majstrovstvách sveta.

Dvanásty deň MS 2017

16. května 2017 v 9:04 MAJSTROVSTVÁ SVETA
16.5.2017
Skupina A (Kolín):
12:15 Švédsko - Slovensko 4:2 (2:0,1:1,1:1)
Góly: 5. W. Nylander, 9. Ekman-Larsson, 26. Everberg, 60. W. Karlsson - 25. Matoušek (Skalický, Zigo), 42. Kudrna (Cingel)
Slovensko: J. Hudáček (od 26. min. Janus) - Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý - Miklík, Dravecký (C), L. Hudáček - Bližňák, A. Šťastný, Haščák - Cingel, Kudrna, Hrnka - Matoušek, Suja, Zigo - Skalický
16:15 Rusko - USA 3:5 (1:0,2:3,0:2)
Góly: 13. N. Gusev, 28. Belov, 37. N. Gusev - 21. K. Hayes, 33. D. Larkin, 38. K. Hayes, 53. Lee, 60. B. Nelson
20:15 Nemecko - Lotyšsko 4:3sn (0:0,2:1,1:2-0:0,1:0)
Góly: 32. Wolf, 32. Y. Seidenberg, 60. Schütz, roz. nájazd Tiffels - 39. Skvorcovs, 49. Sprukts, 57. Džerinš
Tabuľka skupiny A:
1. USA 7z. 6-0-0-1 31:14 18b.
2. Rusko 7z. 5-1-0-1 35:10 17b.
3. Švédsko 7z. 5-0-1-1 29:13 16b.
4. Nemecko 7z. 2-2-1-2 20:23 11b.
5. Lotyšsko 7z. 3-0-1-3 14:18 10b.
6. Dánsko 7z. 1-2-0-4 13:22 7b.
7. Slovensko 7z. 0-1-2-4 12:28 4b.
8. Taliansko 7z. 0-0-1-6 6:32 1b. - vypadavajúci do B kategórie
-----
Skupina B (Paríž):
12:15 Bielorusko - Nórsko 4:3 (0:0,2:1,2:2)
Góly: 27. Lisovec, 38. Kulakov, 55. Šinkevič, 57. Lisovec - 36. Sörvik, 42. Reichenberg, 44. Holös
16:15 Česko - Švajčiarsko 1:3 (0:1,1:1,0:1)
Góly: 35. Červenka - 2. Praplan, 29. Suri, 53. Brunner
20:15 Kanada - Fínsko 5:2 (3:1,1:1,1:0)
Góly: 3. Marner, 5. Parayko, 14. Marner, 29. Point, 41. Duchene - 4. J. Lajunen, 37. Ohtamaa
Tabuľka skupiny B:
1. Kanada 7z. 6-0-1-0 32:9 19b.
2. Švajčiarsko 7z. 3-2-2-0 22:14 15b.
3. Česko 7z. 3-2-0-2 23:14 13b.
4. Fínsko 7z. 2-2-1-2 20:22 11b.
5. Francúzsko 7z. 2-2-0-3 23:19 10b.
6. Nórsko 7z. 2-0-2-3 13:19 8b.
7. Bielorusko 7z. 2-0-1-4 15:27 7b.
8. Slovinsko 7z. 0-0-1-6 13:36 1b. - vypadavajúci do B kategórie

Jedenásty deň MS 2017

15. května 2017 v 4:06 MAJSTROVSTVÁ SVETA
15.5.2017
Skupina A (Kolín):
16:15 Dánsko - Taliansko 2:0 (0:0,0:0,2:0)
Góly: 58. Hardt, 59. Regin
20:15 Rusko - Lotyšsko 5:0 (2:0,2:0,1:0)
Góly: 13. Kiselevič, 19. Telegin, 21. Namestnikov, 40. Kučerov, 54. Belov
-----
Skupina B (Paríž):
16:15 Kanada - Nórsko 5:0 (2:0,2:0,1:0)
Góly: 18. B. Schenn, 19. Parayko, 35. Scheifele, 39. Parayko, 58. R. O'Reilly
20:15 Francúzsko - Slovinsko 4:1 (0:0,2:0,2:1)
Góly: 29. Roussel, 32. Auvitu, 45. Roussel, 59. Roussel - 45. Muršak

Desiaty deň MS 2017

14. května 2017 v 8:35 MAJSTROVSTVÁ SVETA
14.5.2017
Skupina A (Kolín):
16:15 Slovensko - USA 1:6 (0:1,1:3,0:2)
Góly: 31. Gernát (L. Hudáček, Dravecký) - 9. Keller, 26. J. Gaudreau, 37. Dvorak, 39. Trouba, 43. J. Gaudreau, 48. Lee
Slovensko: J. Hudáček - Čerešňák, Trška, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý - Miklík (A), Bližňák, Haščák - Cingel, Kudrna, Hrnka - Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický - Matoušek, Suja, Zigo - A. Šťastný
USA: Howard - Trouba, DeKeyser, C. Murphy (C), Hanifin, McAvoy, Skjei, T. van Riemsdyk - Eichel, Keller, Lee - Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) - J. Gaudreau, Bjugstad, K. Hayes - Compher, Copp, Greenway - Dvorak.
20:15 Dánsko - Švédsko 2:4 (0:1,0:2,2:1)
Góly: 50. Madsen, 56. M. Lauridsen - 3. J. Lundqvist, 36. W. Nylander, 40. W. Nylander, 58. Bäckström
-----
Skupina B (Paríž):
16:15 Francúzsko - Česko 2:5 (0:1,1:2,1:2)
Góly: 21. S. Da Costa, 51. Roussel - 9. Pastrňák, 27. Řepík, 38. Rutta, 49. Řepík, 59. Zohorna
Česko: Francouz - Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Kundrátek - Plekanec (A), Sobotka, Voráček (C) - Červenka, Jan Kovář (A), Pastrňák - Birner, P. Vrána, Řepík - Radil, R. Hanzl, T. Zohorna - Horák
20:15 Švajčiarsko - Fínsko 2:3pp (2:1,0:0,0:1-0:1)
Góly: 5. Herzog, 11. Genazzi - 20. Hietanen, 48. Rantanen, 63. Filppula

Deviaty deň MS 2017

13. května 2017 v 9:06 MAJSTROVSTVÁ SVETA
13.5.2017
Skupina A (Kolín):
12:15 Lotyšsko - USA 3:5 (1:0,2:3,0:2)
Góly: 12. Blugers, 21. Daugavinš, 32. Cibulskis - 29. Compher, 34. Bjugstad, 39. J. Gaudreau, 57. Copp, 59. D. Larkin
16:15 Rusko - Slovensko 6:0 (3:0,2:0,1:0)
Góly: 2. Dadonov, 14. Dadonov, 20. Mironov, 23. Kučerov, 33. Telegin, 56. Gavrikov
Vylúčení: 3:4 Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:0
Rusko: Vasilevskij - Gavrikov, Kiselevič, Antipin, Belov (C), Provorov, Mironov, Zub - Telegin, Andronov, S. Plotnikov - N. Gusev, Šipačov, Dadonov - Kučerov, Namestnikov - Ničuškin, Tkačov, Barabanov
Slovensko: J. Hudáček - Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý, Trška - Marcel Haščák, Bližňák, Michel Miklík - Hrnka, Cingel, Kudrna - Skalický, L. Hudáček, Dravecký - Matoušek, Zigo, A. Šťastný
20:15 Taliansko - Nemecko 1:4 (1:2,0:2,0:0)
Góly: 5. Marchetti - 4. Ehrhoff, 19. Plachta, 23. Y. Seidenberg, 26. Kahun
-----
Skupina B (Paríž):
12:15 Nórsko - Fínsko 2:3pp (1:0,0:2,1:0-0:1)
Góly: 19. Bastiansen, 60. Martinsen - 26. Hietanen, 29. Honka, 62. Hännikäinen
16:15 Slovinsko - Bielorusko 2:5 (2:1,0:4,0:0)
Góly: 17. Jeglič, 20. Rodman - 14. Pavlovič, 21. Kovyršin, 30. Pavlovič, 39. Šinkevič, 40. Stas
20:15 Kanada - Švajčiarsko 2:3pp (2:0,0:0,0:2-0:1)
Góly: 5. R. O'Reilly, 7. Marner - 47. Herzog, 50. Praplan, 64. Herzog

ôsmy deň MS 2017

12. května 2017 v 4:08 MAJSTROVSTVÁ SVETA
12.5.2017
Skupina A (Kolín):
16:15 Švédsko - Taliansko 8:1 (2:0,1:1,5:0)
Góly: 4. V. Rask, 9. Holm, 30. Brodin, 41. E. Lindholm, 51. Omark, 54. C. Klingberg, 57. Eriksson Ek, 59. Everberg - 24. Morini
20:15 Dánsko - Nemecko 3:2pp (2:2,0:0,0:0-1:0)
Góly: 17. Storm, 17. Poulsen, 62. Regin - 9. Reimer, 10. Macek
-----
Skupina B (Paríž):
16:15 Česko - Slovinsko 5:1 (3:0,1:0,1:1)
Góly: 3. Řepík, 9. Horák, 12. Horák, 23. Kempný, 48. Červenka - 45. Verlič
Česko: Mrázek - Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Kundrátek - Plekanec (A), Pastrňák, Voráček (C) - Červenka, Jan Kovář (A), Radil - Birner, P. Vrána, Řepík - Horák, Hyka, R. Hanzl - T. Zohorna.
20:15 Francúzsko - Bielorusko 4:3sn (1:0,1:2,1:1-0:0,1:0)
Góly: 13. Treille, 21. D. Fleury, 53. Bellemare, rozh. nájazd S. Da Costa - 27. Pavlovič, 38. Šarangovič, 42. Kulakov

Siedmy deň MS 2017

11. května 2017 v 4:14 MAJSTROVSTVÁ SVETA
11.5.2017
Skupina A (Kolín):
16:15 Rusko - Dánsko 3:0 (0:0,3:0,0:0)
Góly: 36. Kiselevič, 36. S. Plotnikov, 37. N. Gusev
Rusko: Vasilevskij - Gavrikov, Kiselevič, Antipin, Belov (C), Provorov, Mironov, Zub - Telegin, Andronov (A), Barabanov - Dadonov, Panarin, Šipačov (A) - Kučerov, Namestnikov, N. Gusev - S. Plotnikov, Tkačov
20:15 Švédsko - Lotyšsko 2:0 (1:0,0:0,1:0)
Góly: 10. Landeskog, 57. E. Lindholm
-----
Skupina B (Paríž):
16:15 Česko - Nórsko 1:0pp (0:0,0:0,0:0-1:0)
Góly: 62. Jan Kovář
Česko: Francouz - Gudas, R. Šimek, Jeřábek, J. Krejčík, Kempný, Rutta, Kundrátek - Jan Kovář (A), T. Zohorna, Pastrňák - Červenka, Plekanec (A), Voráček (C) - Birner, Řepík, R. Hanzl - Horák, Radil, Hyka - P. Vrána
20:15 Kanada - Francúzsko 3:2 (1:1,1:1,1:0)
Góly: 6. R. O'Reilly, 40. Giroux, 43. Vlasic - 9. Dame-Malka (Rech, Ritz), 22. D. Fleury