Květen 2014

Štatistiky MS 2014

26. května 2014 v 14:15 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Individuálne a tímové štatistiky na MS v Minsku (aktualizované podľa oficiálnej stránky MS):
najproduktívnejší hráči:
1. Viktor Tichonov 16 bodov (8+8), 2. Danis Zaripov 13 (3+10), 3. Sergej Plotnikov (všetci Rus.) 12 (6+6), 4. Jori Lehterä (Fín.) 12 (3+9), ..., 7. Michel MIKLÍK (SR) 11 (4+7), ..., 20. Tomáš TATAR (SR) 8 (4+4)
najlepší strelci:
1. Viktor Tichonov (Rus.) 8 gólov, 2. Antoine Roussel, Stéphane Da Costa (obaja Franc.), Tyler Johnson (USA), Joel Ward, Cody Hodgson (obaja Kan.), Sergej Plotnikov (Rus.) po 6, ... 13. Tomáš TATAR, Ladislav NAGY, Michel MIKLÍK (všetci SR) po 4,
najlepší na vhadzovaniach:
1. Andrej Gavrilin (Kaz.) 71,11 %, 2. Ladislav NAGY (SR) 68,63 %, 3. Michail Grabovskij (Biel.) 64,65 %, 4. Jiří Novotný (ČR) 62,82 %, 5. Herberts Vasiljevs (Lot.) 62,42 %
plus/mínus body:
1. Anton Belov +10, 2. Viktor Tichonov +10, 3. Jegor Jakovlev (všetci Rus.) +9, ... 24. Michel MIKLÍK, Tomáš TATAR (obaja SR) po +5
najtrestanejší hráči:
1. Kaspars Daugavinš (Lot.) 42 tr. min., 2. Justin Abdelkader (USA) 31, 3. Zemgus Girgesons (Lot.), Nikolaj Antropov (Kaz) po 29, ... 22. Martin MARINČIN (SR) 12
úspešnosť brankárov:
1. Sergej Bobrovskij (Rus.) 95,03 %, 2. Steffen Soberg (Švéd.) 94,83 %, 3. Kevin Lalande (Biel.) 93,75 %, ... 14. Ján LACO (SR) 88,95 %
produktivita obrancov:
1. Seth Jones (USA) 11 bodov (2+9), 2. Ondřej Němec (ČR), Mattias Ekholm (Švéd.) po 7 (2+5), ... 14. Marek ĎALOGA (SR) 4 (1+3), ... 23. Karol SLOBODA (SR) 3 (1+2), ... 30. Juraj VALACH (SR) 3 (0+3)
tímová úspešnosť presiloviek:
1. USA 26,83 %, 2. Švédsko 25,00 %, 3. Fínsko 24,32 %,... 10. SLOVENSKO 17,86 %
tímová úspešnosť oslabení:
1. Švédsko 95,35 %, 2. Rusko 93,18 %, 3. Francúzsko 88,89 %,... 11. SLOVENSKO 78,38 %
tímová efektivita streľby:
1. Rusko 12,77 %, 2. Lotyšsko 12,42 %, 3. Bielorusko 12,27 %, ... 8. SLOVENSKO 10,42 %

Zloženie skupín MS 2015

26. května 2014 v 14:14 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Slovenskí reprezentanti sa na budúci rok predstavia na MS v skupine s Fínskom, Ruskom, USA, Nórskom, Bieloruskom, Slovinskom a Dánskom v Ostrave. Vyplýva to z aktuálneho rebríčka IIHF, ktorý určuje rozmiestnenie skupín a aj zo "strategickej" rošády.
Dve vetvy MS sa určujú podľa kľúča 1-4-5-8-9-12-13-16, resp. 2-3-6-7-10-11-14-15. Slovensko ako ôsme v renkingu malo byť v prvej skupine, lenže to by sa stretlo s Českom, tak ako v Minsku. Nastal tak zásah "vyššej moci", teda záujmy organizátorov (Praha, Ostrava) v symbióze s prioritami IIHF. Usporiadatelia majú nárok zmeniť pozíciu jednej krajiny tak, aby to prospelo návštevnosti. Preto keďže prvá skupina s nastávajúcim majstrom sveta i domácim Českom bude v Prahe, Slovákov "šupli" od Ostravy. Nie je tajomstvo, že takto to bolo už dávnejšie naplánované po skúsenosti spred desiatich rokov, keď do Ostravy prúdili davy fanúšikov spoza východných hraníc.
Vzhľadom na to, že do druhej skupiny sa umelo presunul ôsmy tím, opačným smerom bolo treba zaradiť suseda v rebríčku. Sused číslo 9 (Lotyšsko) bol v prvej skupine a tak z druhej Slováci na svoju pozíciu vytlačili Švajčiarov.

Zloženie základných skupín MS 2015:
PRAHA, A-skupina: Švédsko (1.), Kanada (4.), Česko (5.), Švajčiarsko (7.), Lotyšsko (9.), Francúzsko (12.), Nemecko (13.), Rakúsko (16.)
OSTRAVA, B-skupina: Fínsko (2.), Rusko (3.), USA (6.), SLOVENSKO (8.), Nórsko (10.), Bielorusko (11.), Slovinsko (14.), Dánsko (15.).

Konečné poradie MS 2014

25. května 2014 v 22:45 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Konečné poradie 78. majstrovstiev sveta v hokeji v bieloruskom Minsku:
1. Rusko
2. Fínsko
3. Švédsko
4. Česko
5. Kanada
6. USA
7. Bielorusko
8. Francúzsko
9. Slovensko
10. Švajčiarsko
11. Lotyšsko
12. Nórsko
13. Dánsko
14. Nemecko
15. Taliansko
16. Kazachstan
* Taliansko a Kazachstan zostúpili do A-skupiny I. divízie MS, o rok ich na šampionáte v Prahe a Ostrave nahradia Slovinsko a Rakúsko.

All Stars MS 2014

25. května 2014 v 22:38 MAJSTROVSTVÁ SVETA
ALL-STARS vybrané médiami:
Brankár: Pekka Rinne (FIN)
Obrancovia: Seth Jones (USA) a Anton Belov (RUS)
Útočníci: Sergej Plotnikov (RUS), Viktor Tichonov (RUS), Antoine Roussel (FRA)

Najlepší hráči MS 2014

25. května 2014 v 22:33 MAJSTROVSTVÁ SVETA
Najlepší hráči určení direktoriátom turnaja:
Brankár: Sergej Bobrovskij (RUS)
Obranca: Seth Jones (USA)
Útočník: Viktor Tichonov (RUS)

Finále MS 2014 + o 3. miesto

24. května 2014 v 20:51 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Záverečný program MS - Nedeľa 25. mája 2014:
o 3. miesto
15:30 Švédsko - Česko 3:0 (2:0,0:0,1:0) Strely: 24:29 (7:11, 8:12, 9:6)
Góly: 5. Lindström, 16. Hjalmarsson, 49. Backlund
* Celkovo je to pre Švédsko už 45. cenný kov (9 - 19 - 17)
Švédsko: Nilsson - Fransson, Ekholm, Erixon, Gustafsson, Burström, Andersen, Nygren - Lindtröm, Möller, Backlund - Järnkrok, Nyquist, Klasen - Lundqvist, Ericsson, Axelsson - Hjalmarsson, Sjögren, Rasmussen - Danielsson.
Česko: Salák - Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc - Červenka, Novotný, Jágr - Sobotka, Klepiš, Hertl - Hudler, Zaťovič, Sekáč - Jan Kovář, Rolinek, Vondrka - Růžička.
Diváci: 14.001
***
Finále
20:00 Rusko - Fínsko 5:2 (1:1,2:1,2:0) Strely: 39:26 (12:10, 18:5, 9:11)
Góly: 11. Širokov, 28. Ovečkin, 36. Malkin, 45. Zaripov, 56. Tichonov - 20. Pakarinen, 27. Palola
* Pre tím Ruska je to po rozdelení Sovietského zväzu piaty najcennejší kov (5-2-2), celkovo 27 titul (27-9-7), pre Fínsko je to siedme striebro (2-7-3)
Rusko: Bobrovskij - Denisov, Čudinov, Kutuzov, Medvedev, Jakovlev, Belov, Zubarev - Ovečkin (C), Plotnikov, Šipačjov - Tichonov, Malkin, Kuljomin - Zaripov, Anisimov, Širokov - Dadonov, Burmistrov, Kuznecov - Kalinin
Fínsko: Rinne - Mäntylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Lajunen, Marttinen - Lehterä, Kontiola, Pakarinen - Jokinen (C), Haula, Komarov - Jormakka, Immonen, Palola - Solomaki, T. Sallinen, J. Sallinen - Huhtala
Rozhodcovia: Brueggemann (GER), Kaval (USA) - Carlson (CAN), Schrader (GER)
Diváci: 15.112

Semifinále MS 2014

22. května 2014 v 22:56 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Sobota 24. mája 2014
Semifinále 1
13.45 Minsk: Rusko - Švédsko 3:1 (2:1,1:0,0:0) Strely: 34:23
Góly: 14. Plotnikov, 18. Šipačjov, 32. Belov - 1. Möller
Rusko: Bobrovskij - Denisov, Čudinov, Kutuzov, Medvedev, Jakovlev, Belov, Zubarev - Ovečkin, Plotnikov, Šipačjov - Tichonov, Malkin, Kuljomin - Zaripov, Anisimov, Širokov - Dadonov, Burmistrov, Kuznecov - Kalinin
Švédsko: Nilsson - Fransson, Ekholm, Erixon, Gustavsson, Burström, Andersen, Nygren - Lindström, Möller, Backlund - Järnkrok, Nyquist, Klasen - Hjalmarsson, Sjögren, Ericsson - Lundqvist, Axelsson, Rasmussen - Danielsson
Diváci: 14.521
***
Semifinále 2
17.45 Minsk: Česko - Fínsko 0:3 (0:1,0:1,0:1) Strely: 20:26 (6:12, 7:6, 7:8)
Góly: 9. Lehterä, 32. Immonen, 60. Lehterä
Česko: Salák - Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc - Červenka, Novotný, Jágr - Sobotka, Klepiš, Hertl - Hudler, Zaťovič, Sekáč - Vondrka, Jan Kovář, Rolinek (C) - Růžička
Fínsko: Rinne - Mäntylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Lajunen, Marttinen - Lehterä, Kontiola, Pakarinen - Jokinen (C), Haula, Komarov - Jormakka, Immonen, Palola - Solomaki, T. Sallinen, J. Sallinen - Huhtala
Diváci: 14.378

Štvrťfinále MS 2014

22. května 2014 v 8:10 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Stvrťfinále, štvrtok 22. mája:
15:00 USA - ČR (Čižovka) 3:4 (1:1,0:3,2:0)
Góly: 7. Nelson, 59. Johnson, 60. Johnson - 10. Rolinek, 27. Hertl (Novotný), 29. Červenka (Zámorský, Kolář), 37. Němec (Jágr, Novotný)
Česko: Salák - Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc - Červenka, Novotný, Jágr - Sobotka, Klepiš, Hertl - Hudler, Zaťovič, Sekáč - Růžička, Jan Kovář, Rolinek - Vondrka
16:00 Rusko - Francúzsko (Minsk) 3:0 (1:0,1:0,1:0)
Góly: 5. Anisimov, 21. Malkin, 48. Kutuzov
19:00 Kanada - Fínsko (Čižovka) 2:3 (0:1,2:0,0:2)
Góly: 26. Turris, 33. Scheifele - 7. Palola, 41. Hietanen, 57. Pakarinen
20:00 Švédsko - Bielorusko (Minsk) 3:2 (1:0,1:2,1:0)
Góly: 14. Danielsson, 38. Ericsson, 54. Ekholm - 26. Platt, 35. Jefimenko

Tabuľky skupiny A a B

20. května 2014 v 23:12 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Tabuľka A-skupiny:
1. Kanada 7 5 1 1 0 28:13 18 * - istý postup do štvrťfinále
2. Švédsko 7 5 1 1 0 21:10 18 * - istý postup do štvrťfinále
3. Česko 7 2 2 2 1 20:18 12 * - istý postup do štvrťfinále
4. Francúzsko 7 2 2 1 2 25:20 11 * - istý postup do štvrťfinále
5. Slovensko 7 3 0 1 3 20:21 10
6. Nórsko 7 2 0 1 4 16:19 7
7. Dánsko 7 1 1 0 5 17:27 5
8. Taliansko 7 1 0 0 6 6:25 3 ** - zostup z A-kategórie MS
*************************************************************
Tabuľka B-skupiny:
1. Rusko 7 7 0 0 0 31:7 21 * - istý postup do štvrťfinále
2. USA 7 4 1 0 2 27:23 14 * - istý postup do štvrťfinále
3. Bielorusko 7 4 0 0 3 18:17 12 * - istý postup do štvrťfinále
4. Fínsko 7 3 1 0 3 18:15 11 * - istý postup do štvrťfinále
5. Švajčiarsko 7 3 0 1 3 19:21 10
6. Lotyšsko 7 3 0 0 4 20:24 9
7. Nemecko 7 1 1 0 5 13:23 5
8. Kazachstan 7 0 0 2 5 16:32 2 ** - zostup z A-kategórie MS

Výsledky Slovenska na MS 2014

20. května 2014 v 23:00 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Skupina A:
Piatok 9.5.2014 o 19:45 Slovensko Slovensko - Česko Česko 2:3pp
Sobota 10.5.2014 o 19:45 Kanada Kanada - Slovensko Slovensko 4:1
Pondelok 12.5.2014 o 15:45 Slovensko Slovensko - Francúzsko Francúzsko 3:5
Streda 14.5.2014 o 19:45 Slovensko Slovensko - Nórsko Nórsko 5:2
Piatok 16.5.2014 o 19:45 Švédsko Švédsko - Slovensko Slovensko 3:1
Sobota 17.5.2014 o 19:45 Slovensko Slovensko - Taliansko Taliansko 4:1
Utorok 20.5.2014 o 15:45 Dánsko Dánsko - Slovensko Slovensko 3:4

Dvanásty hrací deň

20. května 2014 v 10:26 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Utorok 20. mája
Skupina A
11.45 Čižovka: Nórsko - Kanada 2:3 (1:0,1:2,0:1)
Góly: 14. Bastiansen, 33. Hansen - 24. Ward, 37. Scheifele, 51. Ward
15.45 Čižovka: Dánsko - SLOVENSKO 3:4 (0:1,1:0,2:3)
Góly: 22. Boedker, 53. Green, 55. Jesper Jensen - 15. Tatar (Valach), 42. Miklík (Viedenský), 54. Viedenský (Miklík, Valach), 55. Tatar (Mikúš)
Zostavy:
Dánsko: Nielsen - O. Lauridsen, Kristensen, Larsen, Lassen, M. Lauridsen, Jesper B. Jensen, Bruggisser - Nicklas Jensen, Madsen, Hansen - Green (C), Christensen, Boedker - Storm, Bjorkstrand, Jesper Jensen - Staal, Jakobsen, Poulsen - Speeling.
Slovensko: J. Laco - Ďaloga, Sloboda, Švarný, Valach, Čerešňák, Marinčin, J. Brejčák - Hrivík, Šatan (C), L. Nagy - Miklík, Juraj Mikúš, Tatar - Pánik, Marcinko, Marcel Haščák - Skokan, Viedenský, A. Šťastný - Réway (od 41. min bez Hrivíka, Haščáka a Skokana)
Vylúčení: 4:9 (Vylúčení zo Slovenska - Nagy, Sloboda, Skokan, Ďaloga, Valach, Pánik, Šatan, Réway, Mikúš) navyše Lauridesen (Dán.) 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
Presilovky: 2:2 Oslabenia: 0:0
Rozhodcovia: Kaval (USA), Olenin (RUS) - Lederer (CZE), Semjonov (EST)
Strely: 30:24 (9:4,6:13,15:7)

19.45 Čižovka: Česko - Francúzsko 5:4pp (1:3,3:0,0:1-1:0)
Góly: 20. Sobotka, 25. Sekáč (Zámorský, Kolář), 32. Jágr (Jordán, Sobotka), 33. Zaťovič (Rolinek, Kindl), 63. Kolář (Zámorský, Sobotka) - 7. Desrosiers, 18. Desrosiers, 19. Meunier, 43. Roussel
Česko: Salák (Jakub Kovář) - Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc - Sobotka, Hertl, Jágr - Červenka, Klepiš, Vondrka - Novotný, Hudler, Sekáč - Zaťovič, Jan Kovář, Rolinek (C) - Petružálek
***
Skupina B
11.45 Čižovka: Nemecko - USA 4:5 (0:0,3:3,1:2)
Góly: 24. Weiss, 31. Hospelt, 36. Draisaitl, 59. Rieder - 22. Abdelkader, 28. Shore, 33. Donovan, 43. Gaudreau, 56. Abdelkader
15.45 Minsk: Lotyšsko - Švajčiarsko 2:3 (0:2,1:1,1:0)
Góly: 22. K. Jass, 58. Girgensons - 9. Brunner, 11. Schlumpf, 21. Weber
19.45 Minsk: Rusko - Bielorusko 2:1 (0:0,2:0,0:1)
Góly: 33. Plotnikov, 36. Šipačjov - 46. Denisov

Jedenásty hrací deň

19. května 2014 v 10:19 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Pondelok 19. mája
Skupina A
15.45 Čižovka: Dánsko - Francúzsko 2:6 (1:2,1:0,0:4)
Góly: 16. Jepser B. Jensen, 35. Staal - 2. Desrosiers, 20. Roussel, 50. Bellemare, 51. S. da Costa, 53. Manavian, 56. S. da Costa
19.45 Čižovka: Taliansko - Švédsko 1:5 (1:2,0:2,0:1) Strely: 11:40
Góly: 11. Gander - 1. Nyquist, 17. Ekholm, 35. Nyquist, 38. Danielsson, 56. Ericsson

Tabuľka A-skupiny:
1. Švédsko 7 5 1 1 0 21:10 18 * - istý postup do štvrťfinále
2. Kanada 6 4 1 1 0 25:11 15 * - istý postup do štvrťfinále
3. Francúzsko 6 2 2 0 2 21:15 10 * - istý postup do štvrťfinále
4. Česko 6 2 1 2 1 15:14 10 * - istý postup do štvrťfinále
5. Slovensko 6 2 0 1 3 16:18 7
6. Nórsko 6 2 0 1 3 14:16 7
7. Dánsko 6 1 1 0 4 14:23 5
8. Taliansko 7 1 0 0 6 6:25 3 ** - zostup z A-kategórie MS
***
Skupina B
15.45 Minsk: Kazachstan - Fínsko 3:4 (2:2,0:2,1:0)
Góly: 15. Rymarev, 16. Poliščuk, 60. Romanov - 8. Palola, 20. Lehtera, 28. Jokinen, 40. Immonen
19.45 Minsk: Lotyšsko - Bielorusko 1:3 (0:2,1:0,0:1)
Góly: 34. Kulda - 9. Platt, 9. Grabovskij, 60. S. Kosticyn

Tabuľka B-skupiny:
1. Rusko 6 6 0 0 0 29:6 18 * - istý postup do štvrťfinále
2. Bielorusko 6 4 0 0 2 17:15 12 * - istý postup do štvrťfinále
3. USA 6 3 1 0 2 22:19 11 * - istý postup do štvrťfinále
4. Fínsko 7 3 1 0 3 18:15 11
5. Lotyšsko 6 3 0 0 3 18:21 9
6. Švajčiarsko 6 2 0 1 3 16:19 7
7. Nemecko 6 1 1 0 4 9:18 5
8. Kazachstan 7 0 0 2 5 16:32 2 ** - zostup z A-kategórie MS

Desiaty hrací deň

18. května 2014 v 18:58 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Nedeľa 18. mája
Skupina A
15.45 Čižovka: Kanada - Švédsko 3:2pp (0:1,2:1,0:0-1:0) Strely: 31:32
Góly: 24. Schenn, 28. Bieksa, 63. Ellis - 14. Lindström, 22. Klasen
19.45 Čižovka: Česko - Nórsko 1:0 (1:0,0:0,0:0) Strely: 39:21 (13:8,15:5.11:8)
Góly: 1. Sobotka
Česko: Salák - Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc - Sobotka, Hertl, Jágr - Červenka, Klepiš, Vondrka - Sekáč, Novotný, Hudler - Zaťovič, Jan Kovář, Rolinek - Petružálek
***
Skupina B
15.45 Minsk: USA - Fínsko 3:1 (1:0,0:0,2:1) Strely: 24:23
Góly: 1. Nelson, 47. Johnson, 60. Johnson - 57. Mäntylä
19.45 Minsk: Rusko - Nemecko 3:0 (0:0,0:0,3:0) Strely: 31:27
Góly: 44. Sipačov, 51. Širokov, 60. Tichonov

SEZÓNY 2013/14-14/15-15/16-16/17

18. května 2014 v 18:58 | NESTY |  EXTRALIGA
TIPSPORT EXTRALIGA 2013/2014 KONEČNÉ PORADIE:
1. HC Košice, 2. HK Nitra, 3. HC'05 Banská Bystrica, 4. ŠHK 37 Piešťany, 5. HK Poprad, 6. HK 36 Skalica, 7. HKM Zvolen, 8. MHC Mountfield Martin, 9. Dukla Trenčín, 10. MsHK Žilina

Tabuľka Extraligy po 54. Kole+Dva vložené zápasy s tímom HK Orange 20 (Konečná tabuľka po Zákl. časti)
1. HC Košice 56z. 39 4 0 13 174:98 - 125
2. Nitra 56z. 32 5 7 12 192:114 - 113
3. B.Bystrica 56z. 29 3 7 17 167:142 - 97
4. Piešťany 56z. 21 11 3 21 147:139 - 88
5. Poprad 56z. 22 7 6 21 167:153 - 86
6. Skalica 56z. 24 1 7 24 168:186 - 81
7. Zvolen 56z. 17 6 7 26 138:153 - 70
8. Martin 56z. 15 7 7 27 120:161 - 66
9. Trenčín 56z. 13 7 9 27 142:174 - 62
10. Žilina 56z. 16 4 4 32 145:204 - 60
--------------------------------------------
11. HK Orange 20 20z. 3 4 2 11 41:77 - 19

PLAY OFF:
Štvrťfinále:
Nitra - Zvolen na zápasy 4:0 na zápasy (3:1,5:0,3:2,2:0)
Košice - Martin na zápasy 4:0 na zápasy (6:1,3:2,1:0,4:3sn)
B.Bystrica - Skalica na zápasy 4:2 na zápasy (3:1,4:1,2:4,1:4,5:0,2:1)
Piešťany - Poprad na zápasy 4:1 na zápasy (2:1,2:1,2:5,3:0,3:0)

Semifinále:
Nitra - B.Bystrica 4:1 na zápasy (6:2,4:2,4:6,5:2,4:3pp)
Košice - Piešťany 4:2 na zápasy (4:1,3:5,0:2,4:1,3:0,2:1)

Finále:
Košice - Nitra 4:3 na zápasy (4:3sn,1:2,4:3pp,2:3,2:1sn,1:3,6:0)

BARÁŽ O EXTRALIGU:
Žilina - Bardejov 4:1 na zápasy (3:1,4:3,3:4pp,2:1,6:2)

VYPADOL: nikto (Žilina sa udržala po baráži v Extralige)
POSTÚPIL: nikto

TIPSPORT EXTRALIGA 2014/2015 KONEČNÉ PORADIE:
1. HC Košice, 2. HC'05 Banská Bystrica, 3. HK Nitra, 4. HK Poprad, 5. HKm Zvolen, 6. Dukla Trenčín, 7. MHC Mountfield Martin, 8. ŠHK 37 Piešťany, 9. HK 36 Hant Skalica, 10. MsHK DOXXbet Žilina

Tabuľka Tipsport Extraligy 54. Kôl+Dva vložené zápasy s tímom HK Orange 20 (Konečná tabuľka po Zákl. časti)
1. HC Košice 56z. 35-6-6-9 166:105 123b.
Bilancia doma: 28z. 18-4-2-4 91:46 64b.
Bilancia vonku: 28z. 17-2-4-5 75:59 59b.
2. Nitra 56z. 30-7-6-13 201:141 110b.
3. B. Bystrica 56z. 29-6-7-14 188:142 106b.
4. Zvolen 56z. 28-4-7-17 175:161 99b.
5. Poprad 56z. 27-8-1-20 168:124 98b.
6. Trenčín 56z. 21-11-3-21 141:120 87b.
7. Martin 56z. 17-6-10-23 140:157 73b.
8. Piešťany 56z. 17-5-6-28 148:201 67b.
9. Skalica 56z. 14-2-6-34 136:217 52b.
10. Žilina 56z. 12-2-7-35 128:184 47b.
-----------------------------------------
11. HK Orange 20z. 1-2-0-17 29:68 7b

PLAY OFF:
Štvrťfinále:
Košice - Piešťany 4:2 na zápasy (1:3,5:2,4:3,1:3,7:0,3:0)
Nitra - Martin 4:1 na zápasy (9:2,6:2,1:4,7:0,5:0)
B. Bystrica - Trenčín 4:1 na zápasy (1:0,4:0,3:2,4:5sn,4:2)
Zvolen - Poprad 3:4 na zápasy (3:4,2:1,3:2sn,1:3,4:3pp,4:5,0:1sn)

Semifinále:
Košice - HK Poprad 4:1 na zápasy (5:4,2:1,3:1,2:6,3:2)
Nitra - B. Bystrica 3:4 na zápasy (4:2,3:4sn,3:2,2:4,5:2,3:4pp,1:2pp)

Finále:
Košice - B. Bystrica 4:2 na zápasy (3:0,4:3sn,1:3,1:2,3:2,2:1)

BARÁŽ O EXTRALIGU:
Žilina - Detva 4:1 na zápasy (7:2,5:6,6:1,3:1,3:2)

VYPADOL: nikto (Žilina sa udržala po baráži v Extralige)
POSTÚPIL: nikto

TIPSPORT EXTRALIGA 2015/2016 KONEČNÉ PORADIE:
1. HK Nitra, 2. HC'05 Banská Bystrica , 3. HC Košice, 4. HKm Zvolen, 5. Trenčín, 6. Poprad, 7. Žilina, 8. Martin, 9. Piešťany

Po skončení z.č. (+ vložené zápasy s tímom HK Orange)
(V zátvorke je údaj o koľko prišli kluby po anulovaní zápasov Skalice)
1. HC Košice 50z. 28-9-4-9 156:85 106b. (2-1-0-1 12:7 8b.)
2. HK Nitra 50z. 30-3-1-16 160:129 97b. (4-0-0-1 22:9 12b.)
3. HKm Zvolen 50z. 24-7-6-13 171:131 89b. (4-0-0-1 25:12 12b.) (Odrátané 3 body)
4. B. Bystrica 50z. 25-4-5-16 155:115 88b. (4-0-0-1 22:12b.)
5. Dukla Trenčín 50z. 16-7-7-20 114:143 69b. (4-0-0-1 20:12b.)
6. HK Poprad 50z. 18-3-11-18 139:149 68b. (2-2-0-1 17:13 10b.) (Odrátané 3 body)
7. MsHK Žilina 50z. 18-4-6-22 117:138 68b. (2-0-0-3 10:13 6b.)
8. MHC Martin 50z. 14-4-5-27 106:126 55b. (4-0-0-1 19:12 12b.)
9. ŠHK 37 Piešťany 50z. 11-7-4-28 115:156 51b. (4-1-0-0 19:10 14b.)
10. HK 36 Skalica 0z. 0-0-0-0 0:0 0b. (11-0-4-31 100:171 37b.) Odstúpila zo súťaže
-------
HK Orange 18z. 1-1-0-16 22:83 5b (1-0-0-1 5:4 3b.)
* Popradu a Zvolenu odpočítali tri body
Pozn.: Skalicu vylúčili zo súťaže a jej výsledky anulovali

Play Off
Štvrťfinále:
HC Košice - MHC Martin 4:0 na zápasy (4:1,3:2,3:2pp,4:1) skóre 14:6
Nitra - Žilina 4:0 na zápasy (4:3pp,2:0,5:3,3:2sn) skóre 14:8
Zvolen - Poprad 4:1 na zápasy (3:2pp,1:0pp,5:6,6:1,7:1) skóre 22:10
B. Bystrica - Trenčín 4:1 na zápasy (3:0,0:1,2:1sn,1:0pp,3:0) skóre 9:2
Semifinále:
HC Košice - B. Bystrica 2:4 na zápasy (1:3,1:5,2:1sn,2:3,3:2sn,1:4) skóre 10:18
HK Nitra - HKm Zvolen 4:3 na zápasy (4:1,2:3pp,5:2,0:1,2:5,5:2,4:0) skóre 22:14
Finále:
HK Nitra - B. Bystrica 4:2 na zápasy (3:1,3:2,3:5,2:4,6:4,3:2sn) skóre 20:18

BARÁŽ O EXTRALIGU:
1. HC Nové Zámky - Postup s 1. Ligy
2. ŠHK 37 Piešťany - Udržanie sa v Tipsport Lige
3. HC 46 Bardejov

VYPADOL: Skalica
POSTÚPIL: Nové Zámky

TIPSPORT LIGA 2016/2017 KONEČNÉ PORADIE:
1. B. Bystrica, 2. Nitra, 3. Žilina, 4. Martin 5. HC Košice, 6. Zvolen, 7. Poprad, 8. N. Zámky, 9. Trenčín, 10. L. Mikuláš

Tabuľka Tipsport ligy 54. Kôl+Dva vložené zápasy s tímom HK Orange 20 (Konečná tabuľka po Zákl. časti)
Po skončení z.č. (+ vložené zápasy s tímom HK Orange)
1. B. Bystrica 56z. 34-6-5-11 191:120 119b.
2. Nitra 56z. 33-4-5-14 196:154 112b.
3. HC Košice 56z. 28-10-3-15 186:121 107b.
4. Žilina 56z. 23-7-7-19 175:158 90b.
5. Zvolen 56z. 23-5-5-23 163:174 84b.
6. Poprad 56z. 18-6-9-23 153:167 75b.
7. Martin 56z. 19-5-8-24 141:166 75b.
8. N. Zámky 56z. 18-5-10-23 146:154 74b.
9. Trenčín 56z. 17-7-7-25 140:164 72b.
10. L. Mikuláš 56z. 14-6-2-34 138:189 56b.
------------------------------------------------
HK Orange 20z. 2-0-0-18 20:82 6b.
PLAY OFF:
Štvrťfinále:
B. Bystrica - Nové Zámky 4:1 na zápasy (8:2,8:0,4:1,2:3,5:1) skóre: 27:7
Nitra - Poprad 4:0 na zápasy (7:0,3:0,4:3pp,5:1) skóre: 19:4
Košice - Martin 2:4 na zápasy (4:0,1:2,1:4,0:3,3:1,0:1) skóre: 9:11
Žilina - Zvolen 4:3 na zápasy (5:2,2:3,5:3,4:5,5:1,2:3pp,3:2) skóre: 26:19
Semifinále:
B. Bystrica - Martin 4:1 na zápasy (6:3,5:1,1:4,7:0,6:2) skóre: 25:10
Nitra - Žilina 4:0 na zápasy (5:0,3:2,4:2,4:3) skóre: 16:7
Finále:
B. Bystrica - Nitra 4:1 na zápasy (4:1,3:4,3:2,2:1,6:2) skóre: 18:10

BARÁŽ O EXTRALIGU:
1. L. Mikuláš, 2. Trenčín, 3. Detva, 4. Skalica (L. Mikuláš a Trenčín sa udržali)
VYPADOL: Nikto
POSTÚPIL: Nikto

Deviaty hrací deň

17. května 2014 v 15:13 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Sobota 17. mája
Skupina A
11.45 Čižovka: Francúzsko - Nórsko 5:4sn (0:1,3:1,1:2-0:0)
Góly: 38. Roussel, 38. Treille, 39. Roussel, 43. Bellemare, rozh. náj. S. da Costa - 12. Trygg, 22. Ask, 42. Sörvik, 46. M. Olimb

15.45 Čižovka: Dánsko - Česko 4:3sn (1:2,0:0,2:1-0:0)
Góly: 10. Lassen, 56. Jesper Jensen, 60. Bjorkstrand, roz. nájazd premenil Boedker - 5. Klepiš (Jágr, Němec), 7. Jágr (Sobotka), 46. Kindl
Česko: Salák - Kindl, Němec, Ševc, Vitásek, Zámorský, Kolář, Jordán - Sobotka, Rolinek (C), Jágr - Červenka, Klepiš, Hudler - Novotný, Sekáč, Vondrka - Zaťovič, Kovář, Petružálek

19.45 Čižovka: SLOVENSKO - Taliansko 4:1 (1:0,2:1,1:0)
Góly: 11. Ďaloga (Sloboda), 24. Viedenský (Ďaloga, Réway), 35. Tatar (Miklík), 49. Miklík (Tatar, Šatan) - 39. Egger
* V 55. minúte nepremenil Tatar (SVK) trestné strielanie
Zostavy:
Slovensko: J. Laco (J. Hudáček) - Ďaloga, Sloboda - Švárny, Valach - Marinčin, Mihálik - Čerešňák - Šatan (C), Hrivík, L. Nagy (A) - Miklík (A), Juraj Mikúš, Tatar - Pánik, Marcinko, Marcel Haščák - A. Šťastný, Viedenský, Réway - Skokan
Taliansko: Bellissimo - Egger (C), Borgatello, Larkin, Nicoletti, Sullivan, Johnson, Hofer - Scandella, di Casmirro, Kostner - Borrelli, B. Ihnacak, Rocco - Gander, Tudin, Fontanive - Insam, Felicetti, Bernard - Bona
Vylúčení: 7:5 (Vylúčení zo Slovenska - Viedenský, Marcinko, Haščák, Marinčin, A. Šťastný, Sloboda, Tatar)
Presilovky: 1:0 Oslabenia: 0:0
Rozhodcovia: Bulanov (RUS), Nord (SWE) - Hull (CAN), Puolakka (FIN)
Strely: 53:20 (22:3,18:8,13:9)
***
Skupina B
11.45 Minsk: Lotyšsko - Rusko 1:4 (1:3,0:1,0:0) Strely: 15:43
Góly: 8. Indrašis - 11. Tichonov, 16. Širokov, 19. Tichonov, 29. Kalinin
15.45 Minsk: Bielorusko - Nemecko 5:2 (1:2,1:0,3:0) Diváci: 14 478
Góly: 16. Stepanov, 35. Ugarov, 43. Grabovskij, 45. Platt, 50. Grabovskij - 9. Hospelt, 12. Barta
19.45 Minsk: Švajčiarsko - Kazachstan 6:2 (2:0,2:0,2:2)
Góly: 10. Kukan, 15. Hollenstein, 28. Weber, 38. Ambühl, 44. Cunti, 47. Blum - 51. Krasnoslobodcev, 60. Rymarev

ôsmy hrací deň

16. května 2014 v 4:13 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Piatok 16. mája
Skupina A
15.45 Čižovka: Kanada - Taliansko 6:1 (1:0,4:0,1:1)
Góly:14. Ward, 22. Hodgson, 27. Chimera, 30. Turris, 37. Hodgson, 57. Schenn - 42. Borrelli
19.45 Čižovka: Švédsko - SLOVENSKO 3:1 (2:0,0:1,1:0)
Góly: 11. Nyquist, 20. Backlund, 42. Nygren - 30. Marinčin (Reway, Tatar)
Zostavy:
Švédsko: Nilsson - Fransson, Ekholm, Burström, Andersen, Erixon, Nygren - Lindström, Möller, Backlund - Järnkrok, Nyquist, Klasen - Hjalamarsson, Sjögren, Ericsson - Lundqvist (C), Axelsson, Rasmussen - Danielsson
Slovensko: J. Laco (od 21. Janus) - Ďaloga, Sloboda, Švarný, Valach, Marinčin, J. Brejčák, Čerešňák, Mihálik - Šatan (C), Viedenský, L. Nagy - Miklík, Juraj Mikúš, Tatar - Tybor, Pánik, A. Šťastný - Skokan, Réway
Vylúčení: 4:4 (Vylúčení zo Slovenska - veľa hráčov - trest odsedel A. Šťastný, L. Nagy 2x, Marinčin)
Presilovky: 1:1 Oslabenia: 0:0
Rozhodcovia: Rönn (FIN), Šindler (CZE) - Carlson (CAN) - Leermarkers (NED)
Strely: 40:21 (15:6,14:11,11:4)
***
Skupina B
15.45 Minsk: USA - Kazachstan 4:3pp (1:1,2:1,0:1-1:0)
Góly: 19. Smith, 24. Jones, 36. Donovan, 62. Jones - 15. Starčenko, 22. Romanov, 54. Starčenko
19.45 Minsk: Fínsko - Švajčiarsko 3:2sn (1:0,1:0,0:2-0:0)
Góly: 6. Kivistö, 33. O. Jokinen Roz. nájazd premenil Pakarinen - 42. Suri, 57. Josi

Siedmy hrací deň

15. května 2014 v 4:07 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Štvrtok 15. mája
Skupina A
15.45 Čižovka: Kanada - Dánsko 6:1 (1:1,1:0,4:0)
Góly: 6. Hodgson, 26. Hodgson, 42. Read, 44. Read, 49. Huberdeau, 51. Hodgson - 10. N. Jensen
19.45 Čižovka: Švédsko - Francúzsko 2:1 (0:0,2:0,0:1)
Góly: 36. Lundqwist, 36. Möller - 45. S. da Costa
***
Skupina B
15.45 Minsk: USA - Lotyšsko 5:6 (1:2,2:1,2:3)
Góly: 17. Smith, 29. Nelson, 31. Johnson, 54. J. Hayes, 59. Nelson - 16. Meija, 19. M. Redlihs, 29. Niživijs, 52. Daugavinš, 55. Girgensons, 58. Vasiljevs
19.45 Minsk: Fínsko - Bielorusko 2:0 (1:0,0:0,1:0)
Góly: 17. Kontiola, 60. Kontiola

Šiesty hrací deň

14. května 2014 v 4:12 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Streda 14. mája
Skupina A
15.45 Čižovka: Česko - Taliansko 2:0 (0:0,1:0,1:0) Strely: 37:11 (15:2,11:5,11:4)
Góly: 23. Sekáč (Hudler, Němec), 56. Jágr (Červenka)
Česko: Salák - Kindl, Němec, Jordán, Ševc, Zámorský, Kolář, Vitásek - Hertl, Rolinek (C), Jágr - Červenka, Klepiš, Hudler - Novotný, Sekáč, Petružálek - Zaťovič, Jan Kovář
19.45 Čižovka: SLOVENSKO - Nórsko 5:2 (2:2,1:0,2:0)
Góly: 2. Tatar (Miklík, Švarný), 10. Mikúš (Miklík, Ďaloga), 40. L. Nagy (Marinčin), 48. L. Nagy (Ďaloga, J. Laco), 49. Miklík (Tatar) - 6. Bonsaksen, 12. Ask
Zostavy:
Slovensko: J. Laco - Ďaloga, Sloboda, Švarný, Valach, Marinčin, J. Brejčák, Čerešňák - Hrivík, Šatan (C), L. Nagy - Miklík, Juraj Mikúš, Tatar - Pánik, Marcinko, Marcel Haščák - Skokan, Viedenský, A. Šťastný - Réway
Nórsko: Haugen - Holös, Ödegaard, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Espeland - Hansen, Röymark, Forsberg - Bastiansen (C), K. Olimb, M. Olimb - Olden, Skröder, Ask - Stene, Lovlie, Martinsen - Roest, Dahlström
Vylúčení: 4:4 (Vylúčení z SVK - Marinčin, Šatan, Tatar, Mikúš)
Presilovky: 0:0 Oslabenia: 0:0
Rozhodcovia: Brueggeman (GER), Gofman (RUS) - Carlson (CAN), Fluri (SUI)
Strely: 33:20 (8:13,16:4,9:3)
***
Skupina B
15.45 Minsk: Švajčiarsko - Nemecko 3:2 (1:1,2:1,0:0)
Góly: 13. Brunner, 33. Hollenstein, 37. Romy - 14. Oppenheimer, 39. Oppenheimer
19.45 Minsk: Rusko - Kazachstan 7:2 (1:0,3:0,3:2) Strely: 47:18 (15:5,19:5,13:8)
Góly: 15. Plotnikov, 23. Jakovlev, 24. Zaripov, 32. Kuljomin, 42. Tichonov, 60. Plotnikov, 60. Burmistrov - 50. Pančin, 54. Spiridonov

Piaty hrací deň

13. května 2014 v 4:09 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Utorok 13. mája
Skupina A
15.45 Čižovka: Taliansko - Dánsko 1:4 (1:1,0:2,0:1)
Góly: 13. Kostner - 3. Jesper Jensen, 36. Hansen, 37. Kristensen, 58. Kim Staal
19.45 Čižovka: Nórsko - Švédsko 1:2 (0:0,1:1,0:1)
Góly: 23. Olden - 37. Lindström, 48. Klasen
***
Skupina B
15.45 Minsk: Nemecko - Fínsko 0:4 (0:2,0:2,0:0)
Góly: 10. Kontiola, 15. Immonen, 32. Palola, 33. Komarov
19.45 Minsk: Kazachstan - Lotyšsko 4:5 (2:1,2:3,0:1)
Góly: 5. Žajlauov, 20. Rymarev, 40. Antropov, 40. Blochin - 2. Indrašis, 24. Kulda, 30. Kulda, 35. M. Redlihs, 44. Štals

Štvrtý hrací deň

12. května 2014 v 3:57 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Pondelok 12. mája
Skupina A
15.45 Čižovka: SLOVENSKO - Francúzsko 3:5 (1:0,2:1,0:4)
Góly: 16. L. Nagy (Sloboda), 24. L. Nagy (Šatan), 37. Šatan (Miklík, Valach) - 27. Amar, 51. Amar, 51. Roussel, 57. Fleury, 60.Roussel
Zostavy:
Slovensko: J. Laco - Ďaloga, Sloboda, Marinčin, J. Brejčák, Švarný, Valach, Čerešňák - Hrivík, Šatan (C), L. Nagy - Viedenský, Pánik, Tatar - Miklík, Marcinko, Réway - Skokan, Tybor, A. Šťastný - Juraj Mikúš
Francúzsko: Huet - Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Dieudé Fauvel - Y. Treille, Meunier (C), Desrosiers - S. da Costa, Roussel, Bellemare - Fleury, Guttig, T. da Costa - Berthon, Henderson, Ritz - Raux
Vylúčení: 7:4 (Vylúčení zo Slovenska - Skokan, Marinčin 2x, Tatár, Sloboda, Valach, Ďaloga)
Presilovky: 0:3 Oslabenia: 1:0
Rozhodcovia: Kaval, Patifie (obaja USA) - Dedulja (BLR), Fluri (SUI)
19.45 Čižovka: Česko - Kanada 3:4 (1:1,0:3,2:0)
Góly: 6. Červenka (Sobotka, Klepiš), 53. Novotný (Hudler), 53. Hertl (Jágr) - 10. J. Ward, 24. Turris, 37. MacKinnon, 37. Rielly
Česko: Jakub Kovář - Kindl, Němec, Ševc, Vitásek, Zámorský, Kolář, Jordán - Hertl, Rolinek (C), Jágr - Červenka, Sobotka, Klepiš - Novotný, Hudler, Sekáč - Zaťovič, Jan Kovář, Petružálek.
***
Skupina B
15.45 Minsk: Švajčiarsko - Bielorusko 3:4 (2:1,0:1,1:2)
Góly: 7. Weber, 18. Schäppi, 44. Froidevaux - 6. S. Kosticyn, 24. Stas, 50. S. Kosticyn, 58. Grabovskij
19.45 Minsk: Rusko - USA 6:1 (2:0,4:1,0:0)
Góly: 7. Kuljomin, 19. Ovečkin (TS), 21. Tichonov, 30. Kuznecov, 32. Plotnikov, 40. Tichonov - 21. Abdelkader