Leden 2014

Federálna Liga - podľa ročníkov

31. ledna 2014 v 9:28 | nesty
1. sezóna 1936/37 1. LTC Praha, 2. AC Sparta, 3. AC Stadion Č. Budejovice (4. HC Tatry)
2. sezóna 1937/38 1. LTC Praha, 2. ČLTK Praha, 3. HOVS Praha
Vo vojnových rokoch 1939-1945 sa liga nehrala
3. sezóna 1945/46 1. LTC Praha, 2. ŠK Bratislava, 3. AC Stadion Č. Budejovice (6. ŠK B. Bystrica)
4. sezóna 1946/47 1. LTC Praha, 2. ČLTK Praha (ŠK Bratislava 2. miesto sk. A, VŠ Bratislava 2. miesto sk. B, HC Tatry Poprad 6. miesto sk. B)
5. sezóna 1947/48 1. LTC Praha, 2. ČLTK Praha (VŠ Bratislava 5. miesto sk. A, ŠK B.Bystrica 6. miesto sk. A, ŠK Bratislava 2. miesto sk. B)
6. sezóna 1948/49 1. LTC Praha, 2. Sokol NV Bratislava, 3. ATK Praha
7. sezóna 1949/50 1. ATK Praha, 2. ZSJ Vítkovicke Železárny, 3. ZSJ Zdar LTC Praha (6. ZJ Sokol NV Bratislava)
8. sezóna 1950/51 1. ZSJ SKP České Budejovice, 2. ZSJ Vítkovicke Železárny, 3. ZSJ GZ Královo Pole (5. ZJ Sokol NV Bratislava)
9. sezóna 1951/52 1. ZSJ Vítkovicke Železárny, 2. ATK Praha, 3. ZSJ Tatra Smíchov
10. sezóna 1952/53 1. Spartak Praha Sokolovo, 2. Baník Vítkovice VŽKG, 3. Slavoj Č. Budejovice
11. sezóna 1953/54 1. Spartak Praha Sokolovo, 2. Rudá Hvězda Brno, 3. Krídla vlasti Olomouc
12. sezóna 1954/55 1. Rudá Hvězda Brno, 2. Tankista Praha, 3. Baník Chomutov ZJF
13. sezóna 1955/56 1. Rudá Hvězda Brno, 2. Baník Chomutov ZJF, 3. Spartak Praha Sokolovo
14. sezóna 1956/57 1. Rudá Hvězda Brno, 2. Spartak Praha Sokolovo, 3. Spartak Plzeň LZ (6. Slovan BA
15. sezóna 1957/58 1. Rudá Hvězda Brno, 2. Spartak Plzeň LZ, 3. VŽKG Ostrava (8. Slovan ÚNV BA)
16. sezóna 1958/59 1. TJ SONP Kladno, 2. Spartak Plzeň LZ, 3. Rudá Hvězda Brno (8. Slovan ÚNV BA)
17. sezóna 1959/60 1. Rudá Hvězda Brno, 2. Slovan ÚNV Bratislava, 3. TJ Dynamo Pardubice
18. sezóna 1960/61 1. Rudá Hvězda Brno, 2. Slovan ÚNV Bratislava, 3. Spartak Praha Sokolovo
19. sezóna 1961/62 1. Rudá Hvězda Brno, 2. Slovan CHZJD Bratislava, 3. ASD Dukla Jihlava
20. sezóna 1962/63 1. ZKL Brno, 2. Spartak Praha Sokolovo, 3. Slovan CHZJD Bratislava
21. sezóna 1963/64 1. ZKL Brno, 2. Slovan CHZJD Bratislava, 3. ASD Dukla Jihlava
22. sezóna 1964/65 1. ZKL Brno, 2. Slovan BA, 3. Spartak Praha Sokolovo (7. Košice)
23. sezóna 1965/66 1. ZKL Brno, 2. Dukla Jihlava, 3. Slovan BA (7. Košice)
24. sezóna 1966/67 1. Dukla Jihlava, 2. Sparta Praha, 3. ZKL Brno (4. Slovan, 6. Košice)
25. sezóna 1967/68 1. Dukla Jihlava, 2. ZKL Brno, 3. Sparta Praha (4. Slovan, 9. Košice)
26. sezóna 1968/69 1. Dukla Jihlava, 2. ZKL Brno, 3. Slovan BA (7. Košice)
27. sezóna 1969/70 1. Dukla Jihlava, 2. Slovan BA, 3. ZKL Brno (8. Košice)
28. sezóna 1970/71 1. Dukla Jihlava, 2. ZKL Brno, 3. Slovan BA (5. Košice)
29. sezóna 1971/72 1. Dukla Jihlava, 2. Slovan BA, 3. SONP Kladno (8. Košice)
30. sezóna 1972/73 1. Tesla Pardubice, 2. Dukla Jihlava, 3. Slovan BA (9. Košice)
31. sezóna 1973/74 1. Dukla Jihlava, 2. Sparta Praha, 3. Tesla Pardubice (6. Košice, 7. Slovan BA)
32. sezóna 1974/75 1. SONP Kladno, 2. Tesla Pardubice, 3. Dukla Jihlava (5. Slovan BA, 10. Košice)
33. sezóna 1975/76 1. SONP Kladno, 2. Tesla Pardubice, 3. Dukla Jihlava (9. Košice, 10. Slovan BA)
34. sezóna 1976/77 1. SONP Kladno, 2. Dukla Jihlava, 3. Sparta Praha (6. Slovan BA, 10. Košice)
35. sezóna 1977/78 1. SONP Kladno, 2. CHZ Litvínov, 3. Sparta Praha (8. Slovan, 10. Košice, 11. Trenčín)
36. sezóna 1978/79 1. Slovan Bratislava, 2. Dukla Jihlava, 3. TJ Vítkovice (8. Košice, 10. Trenčín)
37. sezóna 1979/80 1. TJ Poldi SONP Kladno, 2. Dukla Jihlava, 3. Slovan BA (6. Trenčín, 7. Košice)
38. sezóna 1980/81 1. TJ Vítkovice, 2. Motor Č. Budejovice, 3. Poldi SONP Kladno (6. Trenčín, 9. Košice, 12. Slovan BA)
39. sezóna 1981/82 1. Dukla Jihlava, 2. Poldi SONP Kladno, 3. CHZ Litvínov (8. Košice, 12. Trenčín)
40. sezóna 1982/83 1. Dukla Jihlava, 2. TJ Vítkovice, 3. Tesla Pardubice (5. Košice, 10. Slovan BA)
41. sezóna 1983/84 1. Dukla Jihlava, 2. CHZ Litvínov, 3. Tesla Pardubice (6. Trenčín, 7. Košice, 9. Slovan)
42. sezóna 1984/85 1. Dukla Jihlava, 2. VSŽ Košice, 3. TJ Gottwaldov (8. Trenčín, 10. Slovan)
43. sezóna 1985/86 1. VSŽ Košice, 2. Dukla Jihlava, 3. Tesla Pardubice (6. Trenčín, 9. Slovan)
44. sezóna 1986/87 1. Tesla Pardubice, 2. Dukla Jihlava, 3. Sparta Praha (4. Košice, 5. Slovan, 10. Trenčín)
45. sezóna 1987/88 1. VSŽ Košice, 2. Sparta Praha, 3. Dukla Jihlava (7. Trenčín, 11. Slovan)
46. sezóna 1988/89 1. Tesla Pardubice, 2. Dukla Trenčín, 3. VSŽ Košice (11. Slovan)
47. sezóna 1989/90 1. Sparta Praha, 2. Dukla Trenčín, 3. CHZ Litvínov (5. Košice)
48. sezóna 1990/91 1. Dukla Jihlava, 2. CHZ Litvínov, 3. Dukla Trenčín (4. Košice, 8. Slovan, 13. Nitra)
49. sezóna 1991/92 1. Dukla Trenčín, 2. Škoda Plzeň, 3. Chemopetrol Litvínov (8. Košice, 12. Slovan, 13. Poprad)
50. sezóna 1992/93 1. Sparta Praha, 2. TJ Vítkovice, 3. Dukla Trenčín (6. Košice, 12. Poprad, 13. Slovan)

Prehľad víťazov Federálnej ligy - 50 sezón

30. ledna 2014 v 10:10 | nesty
Počet titulovKlubSezóny
12Dukla Jihlava1967,1968,1969,1970,1971,1972,1974,1982,1983,1984,1985,1991
11Brno (ZKL,RH)1955,1956,1957,1958,1960,1961,1962,1963,1964,1965,1966
6LTC Praha1937,1938,1946,1947,1948,1949
6Kladno (SONP,Poldi)1959,1975,1976,1977,1978,1980
4Sparta Praha (Spartak Sokolovo)1953.1954,1990,1993
3Tesla Pardubice1973,1987,1989
2TJ Vítkovice (VŽKG Ostrava)1952,1981
2VSŽ Košice1986,1988
1ATK Praha1950
1SKP České Budejovice1951
1Dukla Trenčín1992
1Slovan Bratislava1979
Prvá sezóna bola 1936/37, jej víťazom sa stal LTC Praha, liga sa nehrala vo vojnových rokoch 1939 - 1945

Výsledky Extraligy 43-49. kolo (2013-14)

22. ledna 2014 v 17:01 | nesty |  VÝSLEDKY
43. kolo
Piatok 24. Januára:
18:00 HKm Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 7:2 (1:1,2:1,4:0) 1.380 divákov
Góly: 15. Bortňák, 21. Michal Chovan, 27. Bortňák, 47. P. Zuzin, 57. Bortňák, 59. Podkonický, 60. Michal Chovan - 19. Linet, 37. Bagin
17:00 HK Poprad - HK 36 Skalica 6:0 (2:0,3:0,1:0) 1.517 divákov
Góly: 10. Mlynarovič, 16. Stals, 21. Lapšanský, 24. Mlynarovič, 40. Makovský, 47. Stals
17:00 HK Nitra - Dukla Trenčín 4:2 (1:0,2:1,1:1) 2.954 divákov
Góly: 12. H. Ručkay, 22. Kováčik, 34. Kováčik, 45. Stümpel - 37. Mikula, 56. Buc
17:00 MHC Mountfield Martin - HC'05 B.Bystrica 5:3 (2:1,1:1,2:1) 1.600 divákov
Góly: 10. Markovič, 14. Važan, 26. L. Klíma, 43. Važan, 54. Markovič - 7. Handlovský, 27. Zigo, 55. M. Hudec
18:00 HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 4:2 (1:0,2:1,1:1) 3.547 divákov
Góly: 4. Bartánus (Klouček, Marcinko), 30. Bicek (Češík, Sojčík), 32. Jenčík (Cebák, Spilar), 42. Spilar (Jenčík) - 35. Holovič, 51. Brňák
Zostavy:
HC Košice: Riečický - Macejko, Klouček, Deyl, Kolba, Šeda, Cebák, Černák - Bartánus, Marcinko (C), Svatoš - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) - Sojčík, Češík, Bicek (A) - Jokeľ, Matúš Chovan, Hrnka
ŠHK 37 Piešťany: Šúrek - Rais, Brňák, Drgoň, Filip (C), Bučka, Cuník, Škadra, Biro - Lušňák, Holovič, Stupka - Melichárek (A), Nemec (A), Hudec - S. Saliji, Hamrák, Chylo - Haring, Mišura, Hruška
Rozhodcovia: Orolín - Holienka, Valach
Vylúčení: 4:8 (Vylúčení z KE - Sojčík, Kolba 2x, Šeda)
Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 36:25 (10:9,16:7,10:9)

44. Kolo
Nedeľa 26. Januára:
16:30 ŠHK 37 Piešťany - HK Nitra 3:5 (1:0,1:3,1:2) 2.110 divákov
Góly: 20. Holovič, 27. Haring, 56. Melichárek - 21. Stümpel, 25. Piačka, 36. H. Ručkay, 44. Kováčik, 49. Lelkeš
17:00 MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 B.Bystrica 1:4 (1:1,0:3,0:0) 1.664 divákov
Góly: 11. Drevenák - 16. R. Gašpar, 21. Handlovský, 33. M. Hudec, 33. Heizer
17:00 HKm Zvolen - HK Poprad 2:1 (1:0,0:1,1:0) 1.310 divákov
Góly: 2. M. Jurík, 41. Michal Chovan - 29. Kroták
17:00 Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin 5:2 (4:0,0:2,1:0) 1.465 divákov
Góly: 2. Troliga, 4. Troliga, 5. Toman, 6. Mikula, 55. Bobček - 37. Šugár, 38. Markovič
17:00 HK 36 Skalica - HC Košice 2:1 (0:0,0:0,2:1) 1.222 divákov
Góly: 45. B. Mráz, 56. Obdržálek - 47. Jenčík (Deyl, Kolba)
Zostavy:
HK 36 Skalica: M. Lipovský - Barák, Vyrúbalík, Trška, Krejčiřík, Srnec,Staňo, Mikéska - Lažo, R. Školiak, Obdržálek - Kutálek, B. Mráz, Šátek - Kropáč, Stieler, Preisinger - F. Novák, Sloboda,Jankovič
HC Košice: Riečický - Macejko, Klouček, Deyl, Kolba, Šeda, Cebák, Černák, Hinďoš - Bartánus, Marcinko (C), Svatoš - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) - Sojčík, Češík, Bicek (A) - Jokeľ, Matúš Chovan, Hrnka
Rozhodcovia: D. Konc, Müllner - Holienka, Šefčík
Vylúčení: 7:4 (Vylúčení z KE - Klouček 2x, veľa hráčov, Cebák)
Presilovky: 0:1, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 28:37 (7:14,10:8,11:15)

45. Kolo
Piatok 31. Januára:
17:00 HK Nitra - HK 36 Skalica 4:3pp (2:1,1:1,0:1-1:0) 2.938 divákov
Góly: 6. H. Ručkay, 15. H. Ručkay, 30. Tománek, 61. Tománek - 3. Kudrna, 30. Lažo, 54. R. Školiak
17:00 HK Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 5:0 (2:0,1:0,2:0) 1.344 divákov
Góly: 3. Paukovček, 18. S. Takáč, 40. Kroták (z tr. strielania), 48. Matúš Paločko, 51. Mlynarovič
17:00 MHC Mountfield Martin - ŠHK 37 Piešťany 1:2sn (0:0,0:1,1:0-0:0) 1.528 divákov
Góly: 50. Ďatelinka - 24. Románek, rozhodujúci sam. nájazd premenil Melichárek
17:30 HC'05 B.Bystrica - Dukla Trenčín 5:3 (2:1,2:1,1:1) 1.487 divákov
Góly: 6. Handlovský, 8. Róth, 23. White, 29. White, 59. Kafka - 14. Mikula, 35. Šišovský, 42. Róbert Petrovický
18:00 HC Košice - HKm Zvolen 2:0 (0:0,1:0,1:0) 8.347 divákov
Góly: 38. Hrnka (Sojčík), 56. Bartánus (Kolba)
Pre brankára Rastislava Staňu je to premiéra v Slovenskej Extralige
Zostavy:
HC Košice: Staňa - Klouček, Kolba, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Macejko, Jokeľ - Bartánus, Matúš Chovan, Svatoš - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) - Sojčík, Češík, Bicek (A) - Gmitter, Hrnka, Hinďoš
HKm Zvolen: Šimko - Obšut, Pokovič, Hraško, Hertl, Ťavoda, Mucha, Pichnarčík - Michal Chovan, Brabenec, Škvaridlo - Podkonický, Bortňák, P. Zuzin - Síkela, Jurík, Ľ. Zuzin - Ďaloga, Čanky, Fekiač
Rozhodcovia: Lokšík, Novák - Jobbágy, Smrek
Vylúčení: 5:5 (Vylúčení z KE - Kolba, Deyl 3x, Bartoš) navyše Michal Chovan (ZV) 10 min. za nešportové správanie
Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 29:21 (8:9,12:6,9:6)

46. Kolo
Nedeľa 2. Februára:
16:30 MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 6:4 (1:0,2:2,3:2) 1.299 divákov
Góly: 11. Klouda, 32. Drevenák, 40. Marek Slovák, 43. Klouda, 51. Ďurák, 60. Tomas - 24. Kútny, 39. Šišovský, 43. Komínek, 44. O. Rusnák
16:30 HC'05 B. Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (1:2,1:0,0:1) 1.462 divákov
Góly: 20. Lamper, 23. Saracino - 9. Románek, 10. S. Saliji, 55. Melichárek
17:00 MHC Mountfield Martin - HK 36 Skalica 2:4 (1:2,0:1,1:1) 1.625 divákov
Góly: 4. Važan, 49. Smrek - 12. Šátek, 13. Stieler, 40. T. Mikúš, 60. Kutálek
17:00 HK Nitra - HKm Zvolen 1:0 (0:0,0:0,1:0) 3.128 divákov
Góly: 59. Pupák
17:00 HC Košice - HK Poprad 4:0 (0:0,4:0,0:0) 4.879 divákov
Góly: 34. Bicek (Svatoš, Kolba), 36. Kolba (Bicek, Svatoš), 38. Češík (Cebák, Sojčík), 39. Jenčík (Spilar, Bartoš)
Košice vyhrali s Popradom všetkých 6 vzájomných zápasov v sezóne
Brankár Košíc Staňa dosiahol vo svojom druhom zápase v Extralige druhý ShutOut
Peter Bartoš odohral 800-tý zápas v Slovenskej Extralige
Zostavy:
HC Košice: Staňa - Klouček, Kolba, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Macejko, Jokeľ - Bartánus, Matúš Chovan, Svatoš - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) - Sojčík, Češík, Bicek (A) - Gmitter, Hrnka, Hinďoš
HK Poprad: Sidor - Gaborčík, Brejčák, Fabian, Kurali, Dinda, Makovský - Lapšanský, Vaic, Sýkora - Kroták, Mlynarovič, Paločko - S. Takáč, Paukovček, Drábek - M. Nagy, Belluš, Gápa
Rozhodcovia: Jonák, Stano - Korba, Rovenský
Vylúčení: 3:7 (Vylúčení z KE - Cebák, Štrbák, Bicek) navyše Hrnka (KE) a Belluš (PP) 5+DKZ za bitku
Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 32:33 (12:11,13:10,7:12)

47. Kolo
Nedeľa 9. Februára:
18:00 ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 4:3sn (1:1,2:1,0:1-0:0) 1.432 divákov
Góly: 19. Lušňák, 26. Drgoň, 29. Filip, Rozhodujúci nájazd premenil Lušňák - 17. Mikula, 28. Poznik, 50. Mikula
17:00 HK 36 Skalica - HC'05 B. Bystrica 1:3 (0:2,1:1,0:0) 1.258 divákov
Góly: 36. Kropáč - 5. Kafka, 12. Macháček, 33. Lunter
17:00 HKm Zvolen - MHC Mountfield Martin 1:3 (1:1,0:0,0:2) 1.158 divákov
Góly: 16. Bortňák - 12. Themár, 46. Markovič, 60. Markovič
17:00 HK Poprad - HK Nitra 1:3 (0:1,0:1,1:1) 1.711 divákov
Góly: 49. Kurali- 7. L. Novák, 36. Lelkeš, 60. Tománek
17:00 HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (1:0,1:2,2:1) 3.365 divákov
Góly: 13. Bartánus, 28. Bartoš (Deyl, Štrbák), 52. Jenčík (Bartánus), 55. Bartoš (Jenčík, Bartánus) - 22. Martin Chovan, 26. Tomas, 58. A. Lipovský
* V 51. minúte nepremenil Tomas (ZI) trestné strielanie
* Košice neprehrali doma zo Žilinou od 11.9.2009 a vyhrali 13-ty zápas v rade v domácom prostredí
Premiéru medzi Seniormi absolvuje v drese Košíc 19 ročný odchovanec Marek Borecký, aktuálne zo ziskom 67 bodov (19+48), druhý najproduktívnejší hráč v Juniorskej Extralige
Gól Bartoša bol jeho 400-tým bodom v Košickom drese
Richard Jenčík sa posunul na druhé miesto najlepších strelcov v Steel Arene, pred ním je už len Bartoš
Zostavy:
HC Košice: Staňa - Klouček, Kolba, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Macejko, Černák - Bartánus, Matúš Chovan, Svatoš - Jenčík (A), Bartoš, Hrnka - Sojčík, Češík, Bicek (A) - Borecký, Jokeľ, Hinďoš
MsHK Žilina: Peksa - Šterbák, Ostrčil, Leško, Dlouhý, Bagin, Ďurák, Bajaník, Martin Chovan - Marek Slovák, Bene, Kalla - Tomas, Klouda, Dlouhý - Drevenák, Valášek, T. Varga - Čavrk, Linet, Piják
Rozhodcovia: D. Konc - Bednár, Bogdaň
Vylúčení: 3:4 (Vylúčení z KE - Jokeľ, Macejko, Hinďoš)
Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 34:26 (9:5,11:14,14:7)

48. Kolo
Utorok 11. Februára:
17:00 MsHK DOXXbet Žilina - ŠHK 37 Piešťany 4:1 (1:0,1:1,2:0) 983 divákov
Góly: 9. Marek Slovák, 33. Kalla, 43. Klouda, 55. Valášek - 25. Melichárek
17:30 Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 5:6sn (1:0,2:3,2:2-0:0) 1.146 divákov
Góly: 18. Šimíček, 31. Mikula, 32. Rób. Petrovický, 43. Lipták, 54. Komínek - 34. L. Kozák, 34. Kropáč, 36. Kutálek, 51. Obdržálek, 59. Kudrna, Rozhodujúci nájazd premenil Obdržálek
17:30 HC'05 B.Bystrica - HKm Zvolen 7:1 (1:0,3:0,3:1) 2.077 divákov
Góly: 2. White, 31. Kafka, 34. M. Hudec, 35. White, 52. Lamper, 52. Kafka, 59. James Martin - 46. Bortňák
* V 47. minúte nepremenil Michal Chovan trestné strielanie
17:00 MHC Mountfield Martin - HK Poprad 4:1 (1:0,1:0,2:1) 1.380 divákov
Góly: 2. Važan, 31. Ďatelinka, 49. L. Klíma, 52. Galamboš - 45. Mlynarovič
17:00 HK Nitra - HC Košice 0:1 (0:1,0:0,0:0) 3.600 divákov
Góly: 10. Jenčík (Bartánus)
* Jiří Bicek nastúpi na svoj 200- tý zápas za Košice a Marek Bartánus na svoj stý zápas v Košickom drese
Brankár Košíc Staňa dosiahol vo svojom štvrtom zápase tretí ShutOut
Zostavy:
HK Nitra: Lakosil - Milo, Nádašdi, König, Ordzovenský, Kuzma, M. Novák, Piačka, Ďurkech - H. Ručkay, Kováčik, J. Ručkay - Tománek Stümpel, L. Novák - Martin Segľa, T. Chrenko, Pupák - Bajtek, Lelkeš, R. Mráz
HC Košice: Staňa - Klouček, Kolba, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Macejko - Sojčík, Češík, Bicek (A) - Jenčík (A), Bartoš, Bartánus - Borecký, Hrnka, Svatoš - Jokeľ, Boltun, Hinďoš - Matúš Chovan
Rozhodcovia: Müllner, Stano - Sčensný, Šefčík
Vylúčení: 2:4 (Vylúčení z KE - Klouček, Cebák 2x, Svatoš) Navyše M. Novák (NR) 10. MIN. za údery - Klouček (KE) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku
Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 30:26 (13:13,10:8,7:5)

49. Kolo
Piatok 14. Februára:
17:00 HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 9:2 (3:1,3:1,3:0) 2.162 divákov
Góly: 7. Milo, 11. L. Novák, 16. Stümpel, 21. L. Novák, 24. Tománek, 37. Martin Segľa, 44. Lelkeš, 45. Tománek, 51. H. Ručkay - 7. Marek Slovák, 39. Marek Slovák
* V 35. minúte nepremenil Tománek (NR) trestné strielanie
17:00 HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 3:1 (0:1,1:0,2:0) 1.083 divákov
Góly: 24. Preisinger, 59. Stieler, 60. Stieler - 11. Hamrák
18:00 HKm Zvolen - Dukla Trenčín 1:2 (0:0,1:1,0:1) 1.067 divákov
Góly: 37. Ľ. Zuzin - 29. T. Klíma, 59. O. Rusnák
17:00 HK Poprad - HC'05 B.Bystrica 2:3 (0:0,0:2,2:1) 1.084 divákov
Góly: 51. D. Brejčák, 60. Štrauch - 23. Kadura, 36. Bambúch, 60. Kafka
18:00 HC Košice - MHC Mountfield Martin 3:2 (1:0,2:2,0:0) 3.225 divákov
Góly: 1. Bartoš (Spilar, Jenčík), 23. Hrnka (Kolba, Svatoš), 38. Spilar (Bartoš) - 29. Ďatelinka, 31. Fujerík (Trestné strielanie)
* V deň zápasu oslavuje Matúš Chovan 22 rokov
* Okrúhlych 60 rokov sa dožíva bývalý vynikajúci strelec Vincent Lukáč
Víťazstvom nad Martinom Košice prekonali hranicu 500 získaných bodov v Steel Arene
Zostavy:
HC Košice: Staňa - Klouček, Kolba, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Macejko - Sojčík, Češík, Bicek (A) - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) - Bartánus, Hrnka, Svatoš - Jokeľ, Matúš Chovan, Hinďoš
MHC Martin: Čech - Matejka, Novotný, Rusina, Ďatelinka, Brcko, Tupý, Perniš, Popela - J. Cíger, Fujerík, L. Klíma - Suja, Galamboš, J. Markovič - Važan, Kolena, Themár - Rožník, Dírer, Šugár
Rozhodcovia: Orolín - Holienka, Snášel
Vylúčení: 9:10 (Vylúčení z KE - Bartánus 2x, Klouček 2x, Štrbák, Kolba 2x, Svatoš, Deyl) navyše Važan 10. MIN. za nešportové správanie
Presilovky: 1:1, Oslabenia: 0:1 Strely na bránu: 28:35 (14:11,10:16,4:10)

Nominácie favoritov na ZOH v Soči

7. ledna 2014 v 19:54 | nesty
Fínsko
Brankári: Kari Lehtonen (Dallas Stars), Antti Niemi (San Jose Sharks), Tuukka Rask (Boston Bruins)
Obrancovia: Juuso Hietanen (Torpedo Nižnij Novgorod, KHL), Lasse Kukkonen (Kärpät, FIN), Sami Lepistö (Avtomobilist Jekatěrinburg, KHL), Olli Määtä (Pittsburgh Penguins, NHL), Sami Salo (Tampa Bay Lightning), Kimmo Timonen (Philadelphia Flyers), Sami Vatanen (Anaheim Ducks), Ossi Väänänen (Jokerit, FIN).
Útočníci: Juhamatti Aaltonen (Kärpät FIN), Alexander Barkov (Florida Panthers), Valtteri Filppula (Tampa Bay Lightning), Mikael Granlund (Minnesota Wild), Jussi Jokinen (Pittsburgh Penguins), Olli Jokinen (Winnipeg Jets), Mikko Koivu (Minnesota Wild), Leo Komarov (Dynamo Moskva, KHL), Antti Pihlström (Salavat Yulaev Ufa, KHL), Petri Kontiola (Traktor Čeljabinsk, KHL), Lauri Korpikoski (Phoenix Coyotes), Jori Lehterä (Sibir Novosibirsk, KHL), Tuomo Ruutu (Carolina Hurricanes), Teemu Selänne (Anaheim Ducks)

Švédsko
Brankári: Jhonas Enroth (Buffalo), Henrik Lundqvist (New York Rangers), Jonas Gustavsson (Detroit)
Obrancovia: Oliver Ekman-Larsson (Phoenix), Niklas Hjalmarsson (Chicago), Henrik Tallinder (Buffalo), Alexander Edler (Vancouver), Johnny Oduya (Chicago), Jonathan Ericsson (Detroit), Niklas Kronwall (Detroit), Erik Karlsson (Ottawa)
Útočníci: Daniel Alfredsson (Detroit), Patrik Berglund (St. Louis), Marcus Krüger (Chicago), Jakob Silfverberg (Anaheim), Nicklas Bäckström (Washington), Alexander Steen (St. Louis), Loui Eriksson (Boston), Daniel Sedin (Vancouver), Henrik Sedin (Vancouver), Henrik Zetterberg (Detroit), Jimmie Ericsson (Skellefteå - Švéd.), Carl Hagelin (New York Rangers), Gabriel Landeskog (Colorado), Johan Franzén (Detroit)

Kanada
Brankári: Roberto Luongo (Vancouver), Carey Price (Montreal) a Mike Smith (Phoenix).
Obrancovia: Jay Bouwmeester (St. Louis), Drew Doughty (Los Angeles), Dan Hamhuis (Vancouver), Duncan Keith (Chicago), Alex Pietrangelo (St. Louis), P.K. Subban (Montreal), Marc-Edouard Vlasic (San Jose) a Shea Weber (Nashville)
Útočníci: Jamie Benn (Dallas), Patrice Bergeron (Boston), Jeff Carter (Los Angeles), Sidney Crosby (Pittsburgh), Matt Duchene (Colorado), Ryan Getzlaf (Anaheim), Chris Kunitz (Pittsburgh), Patrick Marleau (San Jose), Rick Nash (New York Rangers), Corey Perry (Anaheim), Patrick Sharp (Chicago), Steven Stamkos (Tampa Bay), John Tavares (New York Islanders) a Jonathan Toews (Chicago)

USA
Brankári: Jimmy Howard (Detroit Red Wings), Ryan Miller (Buffalo Sabres), Jonathan Quick (Los Angeles Kings)
Obrancovia: John Carlson (Washington Capitals), Justin Faulk (Carolina Hurricanes), Cam Fowler (Anaheim Ducks), Paul Martin (Pittsburgh Penguins), Ryan McDonagh (New York Rangers)m Brooks Orpik (Pittsburgh Penguins), Kevin Shattenkirk (St. Louis Blues), Ryan Suter (Minnesota Wild)
Útočníci: David Backes (St. Louis Blues), Dustin Brown (Los Angeles Kings), Ryan Callahan (New York Rangers), Patrick Kane (Chicago Blackhawks), Ryan Kesler (Vancouver Canucks), Phil Kessel (Toronto Maple Leafs), T.J. Oshie (St. Louis Blues), Max Pacioretty (Montreal Canadiens), Zach Parise (Minnesota Wild), Joe Pavelski (San Jose Sharks), Paul Šťastný (Colorado Avalanche), Derek Stepan (New York Rangers), James van Riemsdyk (Toronto Maple Leafs), Blake Wheeler (Winnipeg Jets)

Rusko
Brankári - Sergej Bobrovskij (Columbus Blue Jackets/NHL), Semjon Varlamov (Colorado Avalanche/NHL), Alexander Jerjomenko (Dinamo Moskva/KHL)
Obrancovia - Anton Belov (Edmonton Oilers/NHL), Vjačeslav Vojnov (Los Angeles Kings/NHL), Alexej Jemelin, Andrej Markov (obaja Montreal Canadiens/NHL), Jevgenij Medvedev, Iľja Nikulin (obaja Ak Bars Kazaň/KHL), Nikita Nikitin, Fjodor Ťutin (obaja Columbus Blue Jackets/NHL)
Útočníci - Artem Anisimov (Columbus Blue Jackets/NHL), Pavel Dacjuk (Detroit Red Wings/NHL), Iľja Kovaľčuk, Viktor Tichonov (obaja SKA Petrohrad/KHL), Denis Kokarev, Sergej Soin (obaja Dinamo Moskva/KHL), Nikolaj Kuľomin (Toronto Maple Leafs/NHL), Jevgenij Malkin (Pittsburgh Penguins/NHL), Valerij Ničuškin (Dallas Stars/NHL), Alexander Ovečkin (Washington Capitals/NHL), Alexander Popov (Avangard Omsk/KHL), Alexander Radulov (CSKA Moskva/KHL), Vladimir Tarasenko (St. Louis Blues/NHL), Alexej Tereščenko (AK Bars Kazaň/KHL)

Česká Republika
Brankári: Ondřej Pavelec (Winnipeg Jets/NHL), Jakub Kovář (Avtomobilist Jekaterinburg/KHL), Alexander Salák (SKA Petrohrad/KHL).
Obrancovia: Marek Židlický (New Jersey Devils/NHL), Ladislav Šmíd (Calgary Flames/NHL), Radko Gudas (Tampa Bay Lightning/NHL), Michal Barinka (HC Vítkovice Steel), Lukáš Krajíček (Dinamo Minsk/KHL), Michal Rozsíval (Chicago Blackhawks/NHL), Zbyněk Michálek (Phoenix Coyotes/NHL), Tomáš Kaberle (Rytíři Kladno)
Útočníci: Jaromír Jágr, Patrik Eliáš (obaja New Jersey Devils/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens/NHL), Aleš Hemský (Edmonton Oilers/NHL), Jakub Voráček (Philadelphia Flyers/NHL), Michael Frolík (Winnipeg Jets/NHL), Martin Hanzal (Phoenix Coyotes/NHL), Vladimír Sobotka (St. Louis Blues/NHL), Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning/NHL), Milan Michálek (Ottawa Senators/NHL), David Krejčí (Boston Bruins/NHL), Roman Červenka (SKA Petrohrad/KHL), Petr Nedvěd (Bílí Tygři Liberec), Jiří Novotný (HC Lev Praha/KHL)

Slovensko
Brankári: Peter Budaj (Montreal Canadiens, Kan./NHL), Jaroslav Halák (St. Louis Blues, USA/NHL), Ján Laco (Donbass Doneck, Ukr./KHL)
Obrancovia: Ivan Baranka (Avangard Omsk, Rus./KHL), Dominik Graňák (Dinamo Moskva, Rus./KHL, Zdeno Chára (Boston Bruins, USA/NHL), Andrej Mészáros (Philadelphia Flyers, USA/NHL), Andrej Sekera (Carolina Hurricanes, USA/NHL), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava, KHL), Višňovský Ľubomír (New York Islanders, USA/NHL), Marinčin Martin (Edmonton Oilers, CAN/NHL)
Útočníci: Milan Bartovič, Michel Miklík, Peter Ölvecký (HC Slovan Bratislava, KHL), Marián Gáborík (Columbus Blue Jackets, USA/NHL), Michal Handzuš, Marián Hossa (Chicago Blackhawks, USA/NHL), Marcel Hossa (Dinamo Riga, Lot./KHL), Tomáš Jurčo (Grand Rapids Griffins, USA/AHL), Tomáš Kopecký (Florida Panthers, USA/NHL), Tomáš Marcinko (HC Košice), Richard Pánik (Tampa Bay Lightning, USA/NHL), Tomáš Surový (Dinamo Minsk, Biel./KHL), Tomáš Tatar (Detroit Red Wings, USA/NHL), Tomáš Záborský (Salavat Julajev Ufa, Rus/KHL)

Výsledky Extraligy 36-42. Kolo (2013-14)

4. ledna 2014 v 12:43 | nesty |  VÝSLEDKY
36. Kolo
Nedeľa 5. Januára:
16:30 HK 36 Skalica - HK Nitra 0:7 (0:1,0:3,0:3) 1.393 divákov
Góly: 20. L. Novák, 27. Tománek, 36. Nádašdi, 37. Pupák, 44. Nádašdi, 60. Ordzovenský, 60. Martin Segľa
17:00 MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 4:1 (1:0,3:0,0:1) 1.112 divákov
Góly: 10. Bagin, 28. Marek Slovák, 31. Tomas, 38. Valášek - 57. Stals
17:00 Dukla Trenčín - HC'05 B.Bystrica 2:1 (0:0,1:1,1:0) 1.452 divákov
Góly: 28. T. Klíma, 41. Buc - 36. Bendík
18:00 ŠHK 37 Piešťany - MHC Mountfield Martin 3:1 (1:0,2:0,0:1) 1.590 divákov
Góly: 7. Lušňák, 24. Stupka, 26. Hamrák - 57. Matejka
17:00 HKm Zvolen - HC Košice 1:3 (1:0,0:3,0:0) 2.450 divákov
Góly: 7. Michal Chovan - 23. Hrnka (Gmitter, Šeda), 25. Hrnka (Cebák, Gmitter), 26. Boltun (Štrbák, Jokeľ)
Košice vyhrali deviaty zápas v rade, na ľade súperov ťahajú šnúru rovnako deviatich výhier v rade
Košice vyhrali vo Zvolene po takmer dvoch rokoch, naposledy tam vyhrali 13.1.2012
Zostavy:
HKm Zvolen: Šimko - Pokovič, Obšut, Hraško, Pichnarčík, Mucha, Ťavoda, Pospíšil, Puliš - Michal Chovan, Brabenec (C), P. Zuzin - Škvaridlo, Podkonický (A), Ľ. Zuzin - Síkela, Bortňák, Mančák - Čanky, M. Jurík (A), Štumpf
HC Košice: Riečický - Macejko, Klouček, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Takáč, Kolba - Sojčík, Marcinko (A), Svatoš - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) - Hrnka, Češík, Gmitter - Matúš Chovan, Boltun, Jokeľ
Rozhodcovia: J. Konc - Holienka, Valach
Vylúčení: 1:2 (Vylúčení z KE - Štrbák, Bartoš)
Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 27:36 (12:10,7:18,8:8)

37. Kolo
Utorok 7. Januára:
17:00 HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 4:2 (3:0,1:2,0:0) 1.051 divákov
Góly: 12. Lažo, 13. Kutálek, 15. Kutálek, 35. Kropáč - 25. Rožník, 39. Themár
18:00 HKm Zvolen - HK Nitra 0:3 (0:1,0:1,0:1) 1.549 divákov
Góly: 20. König, 24. Stümpel, 60. H. Ručkay
17:30 Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (0:3,0:0,2:0) 1.152 divákov
Góly: 45. D. Hudec, 49. Buc - 5. Tomas, 8. Tomas, 19. T. Varga
18:00 ŠHK 37 Piešťany - HC'05 B.Bystrica 0:2 (0:1,0:0,0:1) 1.243 divákov
Góly: 17. Gašpar, 60. Saracino
17:00 HK Poprad - HC Košice 1:2pp (0:0,0:1,1:0-0:1) 1.794 divákov
Góly: 43. Mlynarovič - 24. Marcinko (Sojčík), 62. Jenčík (Štrbák, Spilar)
* V 36. minúte nepremenil Sojčík (KE) trestné strielanie
Gabriel Spilar odohral 600-tý Extraligový zápas.
Košice vyhrali desiaty zápas v rade, na ľade súperov ťahajú šnúru rovnako desiatich výhier v rade
Zostavy:
HK Poprad: Sidor - D. Brejčák, Suchý (A), Fabian (A), Kurali, Makovský, Gaborčík, Jáchym, Dinda - T. Sýkora, Stals, Lapšanský - Paločko, S. Takáč, Kroták (C) - Drábek, Mlynarovič, M. Nagy - Gápa, Paukovček, Belluš
HC Košice: Riečický - Macejko, Klouček, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Kolba, Jokeľ - Sojčík, Marcinko (A), Svatoš - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) - Hrnka, Češík, Gmitter - Matúš Chovan, Boltun, Hinďoš
Rozhodcovia: Róbert Müllner, Daniel Konc - Rastislav Gajan, Martin Smrek
Vylúčení: 2:5 (Vylúčení z KE - Gmitter, Macejko, Marcinko, Svatoš, Bartoš)
Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 21:40 (9:15,3:13,9:11-0:1)

38. Kolo
Piatok 10. Januára:
17:00 MHC Mountfield Martin - HKm Zvolen 3:2 (2:1,1:1,0:0) 1.530 divákov
Góly: 6. Ďatelinka, 15. Rožník, 23. L. Klíma - 19. Brabenec, 36. Podkonický
17:00 HK Nitra - HK Poprad 3:2pp (1:1,1:1,0:0-1:0) 3.227 divákov
Góly: 2. Lelkeš, 40. Tománek, 61. König - 1. Lapšanský, 37. T. Sýkora
17:30 Dukla Trenčín - ŠHK 37 Piešťany 1:3 (0:0,0:1,1:2) 1.570 divákov
Góly: 41. Nemčík - 37. Stupka, 57. Mišura, 59. Hamrák
17:30 HC'05 B.Bystrica - HK 36 Skalica 6:3 (1:1,3:0,2:2) 1.455 divákov
Góly: 10. White, 24. White, 27. Bambúch, 38. Zigo, 47. White, 50. Handlovský - 16. R. Školiak, 41. Kuľha, 48. Šátek
17:00 MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 3:2 (1:1,1:1,1:0) 1.257 divákov
Góly: 13. Marek Slovák, 22. Tomas, 47. T. Varga - 2. Štrbák (Matis, Bartoš), 40. Marcinko (Sojčík, Svatoš)
* Pre Košice je to prvá prehra zo Žilinou v sezóne
Premiérový zápas za Košice hrá obranca Erik Černák, stal sa tak šiestym najmladším hráčom v Extralige.
Košičania ukončili sériu 10 výhier v rade a zároveň sériu 10 výhier na ľade súpera
Zostavy:
MsHK Žilina: Koutský - Ostrčil, Šterbák, Dlouhý (A), Leško, Látal, Bagin, Niník, Bajaník - Kalla, Valášek, Slovák - T. Varga, Klouda, Tomas - Drevenák (C), Bene, A. Lipovský - Vaculín, Rehák, Jarab
HC Košice: Hylák - Klouček, Macejko, Deyl, Štrbák (C), Cebák, Šeda (A), Černák, Jokeľ - Svatoš, Marcinko (A), Sojčík - Matis, Bartoš, Jenčík - Gmitter, Češík, Hrnka - Hinďoš, Boltun, Matúš Chovan
Rozhodcovia: J. Konc, Jura - Snášel, Bednár
Vylúčení: 3:2 (Vylúčení z KE - Klouček 2x)
Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 21:41 (8:14,7:12,6:15)

39. Kolo
Nedeľa 12. Januára:
17:00 HKm Zvolen - HC'05 B.Bystrica 4:1 (1:1,2:0,1:0) 3.140 divákov
Góly: 1. Michal Chovan, 25. Ťavoda, 38. Brabenec, 56. P. Zuzin - 17. White
17:00 HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 4:3 (1:1,1:0,2:2) 1.366 divákov
Góly: 5. Obdržálek, 35. B. Mráz, 46. Kuľha, 55. Šátek - 12. Novajovský, 45. Komínek, 59. Mikula
17:00 HK Poprad - MHC Mountfield Martin 4:3 (1:1,3:0,0:2) 1.283 divákov
Góly: 10. Lapšanský, 30. Drábek, 37. Lapšanský, 39. Lapšanský - 13. Važan, 49. Markovič, 60. Matejka
18:00 ŠHK 37 Piešťany - MsHK DOXXbet Žilina 3:0 (1:0,2:0,0:0) 1.238 divákov
Góly: 19. Brňák, 39. Románek, 40. Filip
16:30 HC Košice - HK Nitra 2:5 (0:1,1:1,1:3) 5.325 divákov
Góly: 29. Hrnka (Gmitter, Cebák), 48. Klouček (Sojčík) - 7. Bajtek, 32. L. Novák (Tr. strielanie), 42. Martin Segľa, 43. König, 53. Tománek
* Richard Jenčík odohrá 600-tý zápas v Košickom drese
* Preméru na domácom ľade odohrá medzi seniormi Erik Černák
* Tomáš Klouček dal prvý gól za Košice
* Košice prehrali druhý zápas v rade
Zostavy:
HC Košice: Hylák (od 43. Riečický) - Macejko, Klouček, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Černák, Kolba - Sojčík, Marcinko (A), Svatoš - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) - Hrnka, Češík, Gmitter - Jokeľ, Boltun, Hinďoš
HK Nitra: Kristan - Milo (A), Nádašdi, König, Ordzovenský, M. Novák, Kuzma, Ďurkech - H. Ručkay, Lelkeš, Kováčik (A) - L. Novák, Stümpel (C), Tománek - Pupák, Bajtek, Martin Segľa - Piačka, Rzavský
Rozhodcovia: Romasko, J. Kubuš - M. Korba, Rovenský
Vylúčení: 7:8 (Vylúčení z KE - Marcinko2x, Češík, Kolba, veľa hráčov, Cebák, Klouček)
Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:2 Strely na bránu: 26:24 (9:5,7:10,10:9)

40. Kolo
Piatok 17. Januára:
17:00 MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 2:3 (0:1,1:1,1:1) 1.303 divákov
Góly: 36. Tomas, 52. Tomas - 19. L. Novák, 25. P. König, 60. Stümpel
17:30 Dukla Trenčín - HKm Zvolen 3:1 (0:1,0:0,3:0) 1.392 divákov
Góly: 44. Bobček, 46. Mikula, 60. Róbert Petrovický - 1. Obšut
17:30 HC'05 B.Bystrica - HK Poprad 1:4 (0:2,1:0,0:2) 1.500 divákov
Góly: 24. White - 2. M. Nagy, 15. Lapšanský, 47. Paločko, 60. T. Sýkora
18:00 ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 3:2 (1:0,1:1,1:1) 1.561 divákov
Góly: 8. Lušňák (Tr. strielanie), 33. Lušňák, 47. Románek - 27. Kutálek, 55. R. Školiak
18:00 HC Košice - MHC Mountfield Martin 5:2 (2:1,1:1,2:0) 3.174 divákov
Góly: 12. Bicek (Sojčík, Šeda), 14. Bartánus (Klouček, Macejko), 36. Bartoš (Jenčík, Spilar), 49. Jenčík (Spilar, Bartoš), 53. Svatoš (Marcinko, Macejko) - 1. Markovič, 40. Ďatelinka
* Premiéru v Košickom drese absolvoval Pavol Skalický
Zostavy:
HC Košice: Riečický - Macejko, Klouček, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Černák - Bartánus, Marcinko (A), Svatoš - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) - Sojčík, Hrnka, Bicek - Jokeľ, Češík, Skalický
MHC Martin: Čech - Matejka, Smrek, Ďatelinka (A), Novotný (A), Brcko, Rusina, Perniš, Tupý - Važan, Galamboš, Markovič (C) - Rožník, Fujerík, Themár - Cíger, Kolena, Pokrivčák - Jurášek, Dírer, Šugár
Rozhodcovia: D. Konc - Gajan, Jobbágy
Vylúčení: 4:5 (Vylúčení z KE - veľa hráčov, Cebák, Hrnka, Klouček)
Presilovky: 2:0, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 39:22 (13:9,12:8,14:5)

41. Kolo
Nedeľa 19. Januára:
17:00 HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 5:6 (2:3,1:1,2:2) 1.386 divákov
Góly: 3. Obdržálek, 4. B. Mráz, 29. Kropáč, 46. Obdržálek, 59. R. Školiak - 1. Tomas, 8. Tomas, 18. Kalla, 32. Tomas, 51. Tomas, 53, Drevenák
17:00 HKm Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 3:8 (1:4,1:2,1:2) 1.365 divákov
Góly: 18. Škvaridlo, 37. Bortňák, 49. Podkonický - 4. Škadra, 6. Chylo, 11. Románek, 17. Melichárek, 32. Holovič, 38. Románek, 44. Lušňák, 51. Haring
17:00 HK Poprad - Dukla Trenčín 5:4pp (2:1,1:3,1:0-1:0) 1.842 divákov
Góly: 3. S. Takáč, 19. Stals, 40. Paločko, 51. T. Sýkora, 64. Mlynarovič - 3. Šimíček, 22. Buc, 23. T. Klíma, 36. Mikula
17:00 HK Nitra - MHC Mountfield Martin 5:3 (2:0,1:2,2:1) 3.276 divákov
Góly: 3. H. Ručkay, 15. König, 30. König, 59. Martin Segľa, 60. Kováčik - 26. Fujerík, 35. Rožník, 55. Jakub Cíger
16:30 HC Košice - HC'05 B.Bystrica 2:4 (0:0,2:4,0:0) 3.297 divákov
Góly: 24. Spilar (Sojčík, Deyl), 39. Marcinko - 24. Rosandič, 26. Konečný, 28. M. Hudec, 38. Lamper
Zostavy:
HC Košice: Riečický - Macejko, Klouček, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Černák - Bartánus, Marcinko, Svatoš - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) - Sojčík, Hrnka, Bicek (A) - Jokeľ, Češík, Skalický
B.Bystrica: Košarišťan - Lepine, Saracino, Macháček, Martin, Rosandič, Predajniansky, Gachulinec, Bambúch (A) - M. Hudec (C), White, Konečný - Kafka, Heizer (A), Handlovský - Lamper, Zigo, Lunter - Kadura, Gašpar, Bendík
Rozhodcovia: Kubuš, Lokšík - M. Korba, Smrek
Vylúčení: 2:5 (Vylúčení z KE - Bartánus 2x) navyše Macháček (BB) 10. MIN. za nešportové správanie
Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 41:26 (14:6,15:14,12:6)

42. Kolo
Utorok 21. Januára:
17:00 MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 3:1 (1:0,1:1,1:0) 1.864 divákov
Góly: 3. Kalla, 38. Tomas, 54. Kalla - 26. Jakub Cíger
17:00 HK 36 Skalica - HKm Zvolen 3:4sn (1:1,1:1,1:1-0:0) 967 divákov
Góly: 14. Trška, 34. Jankovič, 60. Preisinger - 3. Michal Chovan, 23. Síkela, 44. Bortňák, Rozhodujúci nájazd premenil Bortňák
17:30 HC'05 B.Bystrica - HK Nitra 4:1 (1:0,3:1,0:0) 1.486 divákov
Góly: 18. Lunter, 25. Lunter, 28. Lamper, 32. Lunter - 26. Tománek
18:00 ŠHK 37 Piešťany - HK Poprad 1:0 (0:0,1:0,0:0) 1.162 divákov
Góly: 27. Chylo
17:30 Dukla Trenčín - HC Košice 1:3 (1:1,0:1,0:1) 1.431 divákov
Góly: 12. Mikula - 20. Bartánus (Marcinko, Svatoš), 26. Bicek (Sojčík, Češík), 46. Štrbák (Svatoš, Marcinko)
Zostavy:
Dukla Trenčín: A. Nagy - Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, Habšuda, Nemčík, Ryzák - Mikula, Rób. Petrovický, Komínek - Kútny, Troliga, Buc - D. Hudec, T. Klíma, Šišovský - Šimíček, Rusnák, Lipták
HC Košice: Riečický - Macejko, Klouček, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Kolba, Černák - Bartánus, Marcinko (A), Svatoš - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) - Sojčík, Češík, Bicek - Jokeľ, Boltun, Hrnka
Rozhodcovia: D.Konc, Mullner - Šefčík, Sčensný
Vylúčení: 4:4 (Vylúčení z KE - Štrbák, Svatoš, Klouček, Bartoš) navyše Nemčík (TN) 10. MIN. za úder do oblasti hlavy a krku
Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0 Strely na bránu: 27:27 (7:12,12:4,8:11)

História - Rekordy reprezentácii

4. ledna 2014 v 9:25 | nesty
Muži: (Najväčšie výhry)
1. Austrália - Nový Zéland 58:0 (18:0,20:0,20:0) - 14.3.1987 MS sk. D Perth
2. Rumunsko - Nový Zéland 52:1 (17:0,17:1,18:0) - 19.3.1989 MS sk. D
3. Kazachstan - Thajsko 52:1 (17:0,20:0,15:1) - 29.1.2007 Ázijské zimné hry
4. Mexiko - Arménsko 48:0 (13:0,18:0,17:0) - 11.3.2005 MS III
5. Kanada - Dánsko 47:0 (13:0,16:0,18:0) - 12.2.1949 MS Štokholm
------------------------------------------------------------------------------------
Kanada - Československo 30:0 (8:0,14:0,8:0) - 28.1.1924 ZOH Chamonix
Československo - NDR 27:3 (8:0,7:1,12:2) - 25.4.1951 Berlin (Priateľsky zápas)
Československo - Japonsko 25:1 - 4.3.1957
* Rekordy Slovenskej reprezentácie:
najvyššia výhra - SLOVENSKO - BULHARSKO 20:0 (4:0,7:0,9:0), 18. 3. 1994 Poprad - MS C
najvyššia prehra - SLOVENSKO - ČESKO 0:8 (0:4,0:4,0:0), 2. 5. 2009 Kloten - MS 2009 vo Švajčiarsku - osemfinálová skupina
Juniori: (Najväčšie výhry)
1. Kórea - Thajsko 92:0 (36:0,24:0,32:0) - 21.3.1998 ázijsko-oceánsky šampionát (Svetový rekord)
* Priemerne to vychádza gól každých 39 sekúnd
* Hokejista Južnej Kórei Song Dong-hwan strelil počas zápasu neuveriteľných 31 gólov, čo v prepočte znamená jeden gól každé (necelé) 2 minúty.
2. Kazachstan - Island 63:0 (19:0,21:0,23:0) - 3.3.1998 Luxemburg ME18 sk. D
3. Japonsko - Thajsko 58:0 (17:0,21:0,20:0) - 15.3.1998
Ženy: (Najväčšie výhry)
1. Slovensko - Bulharsko 82:0 (31:0,24:0,27:0) - 6.9.2008 Liepaja (Lot.) (Predkvalifikácia ZOH)
Góly: 6., 10., 12., 17., 21., 27., 30., 38., 39. a 52. Čulíková, 5., 5., 14., 22., 31., 34., 39., 42. a 42. Veličková, 6., 10., 21., 30., 34., 42., 57. a 58. Vargová, 7., 7., 14., 14., 35., 45., 48. a 52. Celarová, 16., 20., 26., 32., 51., 57., 59. a 60. Herichová, 2., 5., 36., 37., 40., 45., 53. a 56. Gapová, 6., 6., 24., 33. 54. a 54. Moravčíková, 1., 4., 25., 29., 45. a 48. Karafiátová, 9., 19., 43., 56. a 60. Kapustová, 8., 10., 39., 53. a 59. Sroková, 3., 17., 44. a 51. Danková 6., 13. a 25. Džurňáková, 11. Konečná, 8. Brémová
Pomer striel na bránu: 139:0
* Bulharky dostali 7:0 po 5 minútach, 19:0 po 10 minútach a 31:0 na konci prvej tretiny.
* Priemerne to vychádza gól každých 44 sekúnd
Vylúčené: 1:7 na 2 min, navyše: Džurňáková 10 min a 5+DKZ - Lisičková 5+DKZ, presilovky: 7:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hengstová (Hol.) - Davydkinová (Rus.), Minakovská (Lot.)
2. Taliansko - Bulharsko 41:0 17:0,12:0,12:0) - 2.9.2008 Liepaja (Lot.) (Predkvalifikácia ZOH)
3. Lotyšsko - Bulharsko 39:0 (14:0,11:0,14:0) - 5.9.2008 Liepaja (Lot.) (Predkvalifikácia ZOH)
* Bulharsko - SVK 0:82, Tal. 0:41, Lot. 0:39, Chorvátsko 1:30, skóre 1:192 (4z. 0-0-4)
-------------------------------------------------------------------------------------
Fínsko - Československo 34:0 (12:0,12:0,10:0) - 4.4.1989 ME Düsseldorf