Červenec 2012

MS 2013

3. července 2012 v 16:02 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Slovenská mužská reprezentácia nastúpi vo svojom prvom zápase na budúcoročných 77. majstrovstvách sveta vo fínskych Helsinkách v piatok 3. mája 2013 o 15.15 h SELČ proti Francúzsku.

Informuje o tom Medzinárodná hokejová federácia (IIHF). O deň neskôr absolvujú Slováci o 19.15 h SELČ duel proti domácim Fínom. V pondelok 6. mája o 15.15 h SELČ čaká na slovenský výber meranie síl s tímom Nemecka, vo štvrtok 9. mája o 19.15 h SELČ odohrá mužstvo SR v Hartwall Arene stretnutie proti Lotyšsku. O deň neskôr už o 15.15 h SELČ čaká na slovenskú reprezentáciu zápas proti Rakúsku, v nedeľu 12. mája 2013 o 19.15 h nastúpia Slováci v repríze ostatného finále proti Rusom a súboje v základnej skupine ukončia v utorok 14. mája o 11.15 h duelom proti výberu USA.
Budúcoročný svetový šampionát otvorí práve slovenský duel proti Francúzsku v Helsinkách, úradujúci majstri sveta Rusi odštartujú púť za obhajobou titulu v sobotu o 15.15 h SELČ proti Lotyšsku.
Helsinské štvrťfinálové súboje sú na programe 16. mája o 12.00 a 17.30 h SELČ, v Štokholme sú boje o účasť v poslednej štvorke v pláne o 14.45 h a 20.15 SELČ. Následne sa dva úspešné tímy presunú z Fínska do Švédska, kde šampionát vyvrcholí. Semifinále sa hrá 18. mája o 15.00 h a 19.00 h a finále sa uskutoční v nedeľu 19. mája o 20.30 h. Duel o bronz je naplánovaný rovnako na nedeľu 19. mája od 16.00 h.
Kompletný program 77. majstrovstiev sveta, ktoré sa od 3. do 19. mája 2013 uskutočnia v švédskom Štokholme a fínskych Helsinkách - časy sú v SELČ:
ZÁKLADNÉ SKUPINY
piatok 3. mája 2013
H-skupina (Helsinki): Francúzsko - Slovensko (2:6), Fínsko - Nemecko (4:3pp)
S-skupina (Štokholm): Česko - Bielorusko (2:0), Švédsko - Švajčiarsko (2:3)
sobota 4. mája 2013
H-skupina (Helsinki): USA - Rakúsko (5:3), Rusko - Lotyšsko (6:0), Fínsko - Slovensko (2:0)
S-skupina (Štokholm): Nórsko - Slovinsko (3:1), Kanada - Dánsko (3:1), Česko - Švédsko (1:2)
nedeľa 5. mája 2013
H-skupina (Helsinki): Francúzsko - Rakúsko (3:1), Nemecko - Rusko (1:4), Lotyšsko - USA (1:4)
S-skupina (Štokholm): Bielorusko - Slovinsko (4:3), Švajčiarsko - Kanada (3:2sn), Nórsko - Dánsko (3:2)
pondelok 6. mája 2013
H-skupina (Helsinki): Nemecko - Slovensko (2:3), Fínsko - Francúzsko (3:1)
S-skupina (Štokholm): Švajčiarsko - Česko (5:2), Švédsko - Bielorusko (2:1)
utorok 7. mája 2013
H-skupina (Helsinki): Rakúsko - Lotyšsko (6:3), Rusko - USA (5:3)
S-skupina (Štokholm): Slovinsko - Dánsko (2:3pp), Kanada - Nórsko (7:1)
streda 8. mája 2013
H-skupina (Helsinki): Rakúsko - Nemecko (0:2), USA - Fínsko (4:1)
S-skupina (Štokholm): Slovinsko - Švajčiarsko (1:7), Nórsko - Švédsko (1:5)
štvrtok 9. mája 2013
H-skupina (Helsinki): Rusko - Francúzsko (1:2), Slovensko - Lotyšsko (3:5)
S-skupina (Štokholm): Česko - Dánsko (2:1sn), Švédsko - Kanada (0:3)
piatok 10. mája 2013
H-skupina (Helsinki): Slovensko - Rakúsko (1:2sn), Rusko - Fínsko (2:3)
S-skupina (Štokholm): Slovinsko - Česko (2:4), Bielorusko - Kanada (1:4)
sobota 11. mája 2013
H-skupina (Helsinki): USA - Francúzsko (4:2), Fínsko - Rakúsko (7:2), Nemecko - Lotyšsko (2:0)
S-skupina (Štokholm): Švajčiarsko - Dánsko (4:1), Švédsko - Slovinsko (2:0), Nórsko - Bielorusko (3:1)
nedeľa 12. mája 2013
H-skupina (Helsinki): USA - Nemecko (3:0), Slovensko - Rusko (1:3)
S-skupina (Štokholm): Kanada - Česko (2:1), Nórsko - Švajčiarsko (1:3)
pondelok 13. mája 2013
H-skupina (Helsinki): Lotyšsko - Francúzsko (3:1), Rakúsko - Rusko (4:8)
S-skupina (Štokholm): Dánsko - Bielorusko (3:2), Kanada - Slovinsko (4:3pp)
utorok 14. mája 2013
H-skupina (Helsinki): Slovensko - USA (4:1), Francúzsko - Nemecko (2:3pp), Lotyšsko - Fínsko (2:3pp)
S-skupina (Štokholm): Bielorusko - Švajčiarsko (1:4), Česko - Nórsko (7:0), Dánsko - Švédsko (2:4)
ŠTVRŤFINÁLE
štvrtok 16. mája 2013:
Helsinki:
Rusko - USA (3:8)
Fínsko - Slovensko (4:3)
Štokholm:
Švajčiarsko - Česko (2:1)
Kanada - Švédsko (2:3sn)
SEMIFINÁLE
sobota 18. mája 2013
Štokholm: semifinále č. 1 (Fínsko - Švédsko 0:3), semifinále č. 2 (Švajčiarsko - USA 3:0)
O 3. MIESTO
nedeľa 19. mája 2013
Štokholm: o 16:00 (Fínsko - USA 2:3sn)
FINÁLE
Štokholm: o 20:30 (Švajčiarsko - Švédsko 1:5)