Květen 2010

MS 2011

26. května 2010 v 17:03 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Zloženie základných skupín na MS 2011 v ľadovom hokeji:
A-skupina (Bratislava): Rusko, SLOVENSKO, Nemecko, Slovinsko
B-skupina (Košice): Kanada, Švajčiarsko, Bielorusko, Francúzsko
C-skupina (Košice): Švédsko, USA, Nórsko, Rakúsko
D-skupina (Bratislava): Fínsko, Česko, Lotyšsko, Dánsko

Rozpis stretnutí na MS 2011 v ľadovom hokeji:

Piatok 29. apríla 2011:
A-skupina (Bratislava): Nemecko - Rusko (2:0), SLOVENSKO - Slovinsko (3:1)
B-skupina (Košice): Švajčiarsko - Francúzsko (1:0pp), Bielorusko - Kanada (1:4)

Sobota 30. apríla 2011:
C-skupina (Košice): USA - Rakúsko (5:1), Nórsko - Švédsko (5:4sn)
D-skupina (Bratislava): Fínsko - Dánsko (5:1), Česko - Lotyšsko (4:2)

Nedeľa 1. mája 2011:
A-skupina (Bratislava): Rusko - Slovinsko (6:4), SLOVENSKO - Nemecko (3:4)
B-skupina (Košice): Kanada - Francúzsko (9:1), Švajčiarsko - Bielorusko (4:1)

Pondelok 2. mája 2011:
C-skupina (Košice): USA - Nórsko (4:2), Švédsko - Rakúsko (3:0)
D-skupina (Bratislava): Česko - Dánsko (6:0), Lotyšsko - Fínsko (2:3sn)

Utorok 3. mája 2011:
A-skupina (Bratislava): Slovinsko - Nemecko (2:3sn), Rusko - SLOVENSKO (4:3)
B-skupina (Košice): Kanada - Švajčiarsko (4:3pp), Francúzsko - Bielorusko (2:1pp)

Streda 4. mája 2011:
C-skupina (Košice): Rakúsko - Nórsko (0:5), Švédsko - USA (6:2)
D-skupina (Bratislava): Dánsko - Lotyšsko (3:2sn), Fínsko - Česko (1:2)

Štvrtok 5. mája 2011:
E-skupina (Bratislava): (Rusko) - (Dánsko) (4:3)
F-skupina (Košice): (Švajčiarsko) - (Nórsko) (2:3)
G-skupina (o udržanie): (Slovinsko) - (Lotyšsko) (5:2 Bratislava), (Bielorusko) - (Rakúsko.) (7:2 Košice)

Piatok 6. mája 2011:
E-skupina (Bratislava): (Nemecko) - (Fínsko) (4:5sn), (Česko) - (Slovensko) (3:2)
F-skupina (Košice): (Kanada) - (USA) (4:3sn), (Švédsko) - (Francúzsko) (4:0)

Sobota 7. mája 2011:
E-skupina (Bratislava): Dánsko - Nemecko (4:3sn), Fínsko - Slovensko (2:1)
F-skupina (Košice): Nórsko - Kanada (2:3), USA - Francúzsko (3:2)
G-skupina (o udržanie): Rakúsko - Slovinsko (3:2, Bratislava), Bielorusko - Lotyšsko (3:6, Košice)

Nedeľa 8. mája 2011:
E-skupina (Bratislava): Česko - Rusko (3:2)
F-skupina (Košice): Švédsko - Švajčiarsko (2:0)
G-skupina (o udržanie): Slovinsko - Bielorusko (1:7 Bratislava), Lotyšsko - Rakúsko (4:1 Košice)

Pondelok 9. mája 2011:
E-skupina (Bratislava): Slovensko - Dánsko (4:1), Rusko - Fínsko (2:3sn), Nemecko - Česko (2:5)
F-skupina (Košice): Francúzsko - Nórsko (2:5), Švajčiarsko - USA (5:3), Kanada - Švédsko (3:2)

Utorok 10. mája 2011:
voľný deň

Streda 11. mája 2011 (Bratislava):
štvrťfinále č.1 (16:15 Česko - USA 4:0), štvrťfinále č.2 (20.15 Švédsko - Nemecko 5:2)

Štvrtok 12. mája 2011 (Bratislava):
štvrťfinále č. 3 (16.15 Fínsko - Nórsko 4:1), štvrťfinále č. 4 (20.15 Kanada - Rusko 1:2)

Piatok 13. mája 2011 (Bratislava):
semifinále č. 1 (16.15 Česko - Švédsko 2:5)
semifinále č. 2 (20.15 Fínsko - Rusko 3:0)

Sobota 14. mája 2011:
voľný deň

Nedeľa 15. máj 2011 (Bratislava):
o 3. miesto (16.00 Česko - Rusko 7:4)
Finále (20.30 Švédsko - Fínsko 1:6)








Rekordy reprezentácie

26. května 2010 v 15:14 | NESTY
Najvyššie víťazstvá:
o 20 Gólov: SLOVENSKO - BULHARSKO 20:0 (4:0,7:0,9:0), Piatok 18.3.1994 Poprad - MS C
Góly: Rusznyák, Šatan, Rybovič po 3, Plavucha, Kontšek, Jánoš, R. Pucher po 2, Pohorelec, Varholík, Kledrowetz
o 14 Gólov: SLOVENSKO - FRANCÚZSKO 14:0 (7:0, 4:0, 3:0), 22. 8. 1993 Trenčín - príprava
o 14 Gólov: SLOVENSKO - MAĎARSKO 15:1 (9:1, 3:0, 3:0), 10. 3. 1994 Prievidza - príprava
o 13 Gólov: SLOVENSKO - RUMUNSKO 14:1 (4:0, 7:0, 3:1), 31. 10. 1994 Trnava - príprava
o 11 Gólov: SLOVENSKO - KANADA 11:0 (5:0, 2:0, 4:0), 27. 12. 1993 St. Gervais - Mont Blanc Cup
o 11 Gólov: SLOVENSKO - RUMUNSKO 11:0 (3:0, 4:0, 4:0), 21. 4. 1995 Bratislava - MS B
o 11 Gólov: SLOVENSKO - HOLANDSKO 11:0 (1:0, 4:0, 6:0), 8. 11. 2003 Budapešť - Astra Zeneca Cup
o 10 Gólov: SLOVENSKO - DÁNSKO 11:1 (3:0, 6:0, 2:1), 5. 2. 1994 Bratislava - príprava
o 10 Gólov: SLOVENSKO - MAĎARSKO 10:0 (4:0, 3:0, 3:0), 24. 3. 1994 Poprad - MS C
o 10 Gólov: SLOVENSKO - POĽSKO 10:0 (3:0, 2:0, 5:0), 15. 4. 1995 Bratislava - MS B

Najvyššie prehry:
o 8 Gólov: SLOVENSKO - ČESKO 0:8 (0:4, 0:4, 0:0), 2. 5. 2009 Kloten - MS 2009 vo Švajčiarsku - osemfinálová skupina
o 7 Gólov: SLOVENSKO - ČESKO 0:7 (0:3, 0:3, 0:1), 4. 11. 2008 Praha - prípravný zápas
o 7 Gólov: SLOVENSKO - ČESKO 0:7 (0:3, 0:3, 0:1), 3. 9. 1994 Zlín - Pragobanka Cup

o 7 Gólov: SLOVENSKO - USA 2:9 (0:3, 2:6, 0:1), 25. 8. 1996 Providence - príprava

NAJDLHŠIE SÉRIE VÍŤAZSTIEV
10x SR - Rakúsko 8:1 (8. 4. 1995 Prievidza, príprava), SR - Rakúsko 5:2 (Bratislava 9. 4. 1995, príprava), SR - Veľká Británia 7:3 (Bratislava 12. 4. 1995, MS B), SR - Japonsko 9:3 (Bratislava 13. 4. 1995, MS B), SR - Poľsko 10:0 (Bratislava 15. 4. 1995, MS B), SR - Lotyšsko 4:3 (Bratislava 16. 4. 1995, MS B), SR - Dánsko 6:2 (Bratislava 18. 4. 1995, MS B), SR - Holandsko 13:4 (Bratislava 19. 4. 1995, MS B), SR - Rumunsko 11:0 (Bratislava 21. 4. 1995, MS B), SR - Švédsko 5:3 (Zlín 31. 8. 1995, Pragobanka Cup)

NAJDLHŠIE SÉRIE PREHIER
6x SR - USA 2:9 (Providence 25. 8. 1996, príprava), SR - Kanada 4:7 (Edmonton 26. 8. 1996, príprava), SR - Rusko 4:7 (Montreal 31. 8. 1996, SP), SR - Kanada 2:3 (Ottawa 1. 9. 1996, SP), SR - USA 3:9 (New York 3. 9. 1996, SP), SR - Kanada 3:4 (Štuttgart 1. 11. 1996, Nemecký pohár)

Prvý zápas - 12. 2. 1993 - Francúzsko Fra 2:2 Slovensko SVK
Prvý gól - 12. 2. 1993 - Vlastimil Plavucha
Prvý zápas na MS:
21.4.1996 Kanada - Slovensko 3:3 (Vo Viedni)
Góly SR: Sekeráš, R. Pucher, Daňo
Zostava na prvých MS 1996 vo Viedni:
Brankári:
Jaromír Dragan, Eduard Hartmann
Obrancovia:
Stanislav Medřik, Ľubomír Sekeráš, Ľubomír Višňovský, Marián Smerčiak, Stanislav Jasečko, Ján Varholík
Útočníci:
Jozef Daňo, Zdeno Cíger, Pavol Demitra, Oto Haščák, Branislav Jánoš, Žigmund Pálffy, Róbert Petrovický, Miroslav Šatan, Vlastimil Plavucha, René Pucher, Ľubomír Kolník
Najdlhšia séria víťazstiev - 10x (8.4.1995 - 31.8.1995)
Najdlhšia séria bez prehry - 14x (23.3.1993 - 17.12.1993)
Najdlhšia séria bez víťazstva - 10x (8.5.2004 - 11.11.2004)
Najdlhšia séria prehier - 6x (25.8.1996 - 1.11.1996)

Slováci s medailami

26. května 2010 v 12:43 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Slovensko získalo v ére samostatnosti 3 medaile, Zlato, Striebro a Bronz, tu je prehlad hráčov.ktorý ich získali

Zlato,Striebro, Striebro, Bronz (1)
Miroslav Šatan
Zlato,Striebro, Bronz (4)
Ján Lašák,Martin Štrbák,Miroslav Hlinka,Lubomír Višňovský
Zlato,Striebro, Striebro (1)
Michal Handzuš
Zlato,Striebro (2)
Luboš Bartečko,Peter Pucher
Zlato,Bronz (9)
Peter Bondra,Žigmund Pálffy,Jozef Stümpel,Ladislav Čierny,Richard Lintner,Dušan Milo,Ladislav Nagy,Vladimír Országh,Rastislav Staňa
Zlato (9)
Jerguš Bača,Radoslav Hecl,Rastislav Pavlikovský,Róbert Petrovický,Peter Smrek,Radovan Somík,Miroslav Šimonovič,Róbert Tomík,Marek Uram
Striebro, Striebro (1)
Zdeno Chára
Striebro,Bronz (5)
Richard Kapuš,Pavol Rybár,Radoslav Suchý,Lubomír Vaic, Branko Radivojevič
Striebro (27)
Peter Bartoš,Ivan Droppa,Michal Hreus,Lubomír Hurtaj,Stanislav Jasečko,Miroslav Lipovský,Ján Pardavý,Ronald Petrovický,Vlastimil Plavucha,Peter Podhradský,Lubomír Sekeráš, Ján Laco, Ivan Baranka, Andrej Sekera, Michal Sersen, Tomáš Starosta, René Vydarený, Tomáš Kopecký, Libor Hudáček, Tomáš Surový, Juraj Mikúš, Tomáš Tatar, Michel Miklík, Marek Hovorka, Mário Bližňák, Milan Bartovič, Marcel Haščák
Bronz (6)
Zdeno Cíger,Pavol Demitra,Ivan Majeský,Peter Sejna,Róbert Švehla,Richard Zedník
Federálni Majstri sveta (11)
Ladislav Troják (1938),Vladimír Dzurila (1972,1976,1977),Rudolf Tajcnár (1972),Milan Kužela (1972),Július Haas (1972), Marián Štastný (1976,1977),Peter Štastný (1976,1977),Vincent Lukáč (1977,1985),Dárius Rusnák (1985),Igor Liba (1985),Dušan Pašek (1985)

Rekordy návštevnosti MS

26. května 2010 v 10:46 | NESTY |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Historický prehľad návštevnosti MS:
1. Bielorusko (2014) - 640.044 divákov - 64z. (10.001 na zápas)
2. Česko (2004) - 552.097 divákov - 56z. (9.859 na zápas)
3. Nemecko (2010) - 548.788 - 56z. (9.800 na zápas)
4. Fínsko (1997) - 526.172
5. Kanada (2008) - 477.040
6. Fínsko a Švédsko (2012) - 451.054
7. Fínsko (2003) - 449.193
8. Švédsko/Fínsko (2013) - 427.818
9. Nemecko (2001) - 407.000
10. Slovensko (2011) - 406.804

Poznámka: V Nemecku padol aj svetový rekord,ked na otvárací zápas Nemecko - USA na futbalovom štadióne Schalke 04 Gelsenkirchen bolo prítomných 77 803 divákov.

Absolútny rekord na hokej:
Michigan Stadium, Ann Arbor: Michigan Wolverines - Michigan State Spartans 5:0 (NCAA) - 11. decembra 2010: 113 411 divákov

Konečné poradie MS 2010

24. května 2010 v 13:41 MAJSTROVSTVÁ SVETA
Konečné poradie na majstrovstvách sveta v hokeji 2010 v Nemecku:
1. Česko
2. Rusko
3. Švédsko
4. Nemecko
5. Švajčiarsko
6. Fínsko
7. Kanada
8. Dánsko
9. Nórsko
10. Bielorusko
11. Lotyšsko
12. Slovensko
13. USA
14. Francúzsko
15. Taliansko
16. Kazachstan



ALL-STARS výber MS

24. května 2010 v 13:02 MAJSTROVSTVÁ SVETA
Prehľad All-Star výberov majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré od roku 1961 určujú akreditovaní novinári:
2017: Andrej Vasilevskij (Rus.) - Colton Parayko (Kan.), Dennis Seidenberg (Nem.) - Artemij Panarin (Rus.), William Nylander (Švéd.), Nathan MacKinnon (Kan.)
2016: Mikko Koskinen (Fín.) - Nikita Zajcev (Rus.), Mike Matheson (Kan.) - Patrik Laine (Fín.), Vadim Šipačov (Rus.), Mikael Granlund (Fín.)
2015: Connor Hellebuyck (USA) - Brent Burns (Kan.), Oliver Ekman-Larsson (Švéd.) - Jaromír Jágr (ČR), Jason Spezza (Kan.), Taylor Hall (Kan.)
2014: Pekka Rinne (FIN) - Seth Jones (USA), Anton Belov (RUS) - Sergej Plotnikov (RUS), Viktor Tichonov (RUS), Antoine Roussel (FRA)
2013: J. Enroth (Švéd.) - R. Josi, J. Vauclair (obaja Švaj.) - P. Kontiola (Fín.), P. Stastny (USA), H. Sedin (Švéd.)
2012: Laco (SR) - Chára (SR), Nikulin (Rus.) - Malkin (Rus.), Thoresen (Nór.), Zetterberg (Švéd.)
2011: Fasth (Švéd.) - Petrasek (Švéd.), Židlický (ČR) - Immonen (Fín.), Berglund (Švéd.), Jágr (ČR)
2010: Endras (Nem.) - Nummelin (Fín.), Ehrhoff (Nem.) - Daciuk, Malkin (obaja Rus.), Pääjärvi Svensson (Švéd.)
2009: Mezin (Bielor.) - Weber (Kan.), Jönsson (Švéd.) - Kovaľčuk (Rus.), St. Louis, Stamkos (obaja Kan.)
2008: Nabokov (Rus.) - Green (Kan.), T. Kaberle (ČR) - R. Nash, Heatley (obaja Kan.), Ovečkin (Rus.)
2007: Lehtonen (Fín.) - Nummelin (Fín.), A. Markov (Rus.) - Morozov (Rus.), Malkin (Rus.), R. Nash (Kan.)
2006: Mezin (Bielor.) - Nummelin (Fín.), Kronwall (Švéd.) - Crosby (Kan.), Výborný (ČR), Ovečkin (Rus.)
2005: Vokoun (ČR) - Kronwall (Švéd.), Židlický (ČR) - Nash, Thornton (obaja Kan.), Jágr (ČR)
2004: Lundqvist (Švéd.) - Chára (SR), Tärnström (Švéd.) - Heatley (Kan.), Peltonen (Fín.), Jágr (ČR)
2003: Burke (Kan.) - Ľ. Višňovský (SR), Bouwmeester (Kan.) - M. Sundin, Forsberg (obaja Švéd.), Heatley (Kan.)
2002: Sokolov (Rus.) - Lintner (SR), Rhodin (Švéd.) - Šatan (SR), Hagman (Fín.), Bondra (SR)
2001: Hnilička (ČR) - Nummelin (Fín.), K. Johnsson (Švéd.) - S. Kapanen (Fín.), Reichel, Ručinský (obaja ČR)
2000: Čechmánek (ČR) - Nummelin (Fínsko), M. Sýkora (ČR) - Šatan (SR), Dopita, Vlasák (obaja ČR)
1999: Salo (Švédsko) - Karalahti (Fínsko), Kubina (ČR) - Selänne, Koivu (obaja Fínsko), Ručinský (ČR)
1998: Salo (Švédsko) - Karalahti (Fínsko), F. Kučera (ČR) - Forsberg, Sundin (obaja Švédsko), Peltonen (Fínsko)
1997: Salo (Švédsko) - Blake (Kanada), Numminen (Fínsko) - Vůjtek (ČR), Nylander (Švédsko), M. Procházka (ČR)
1996: Turek - M. Sýkora (obaja ČR), Žitnik (Rusko) - Vejvoda, Reichel (obaja ČR), Kariya (Kanada)
1995: Turek (ČR) - Sjödin (Švédsko), Jutila (Fínsko) - Peltonen, Koivu, Lehtonen (všetci Fínsko)
1994: Ranford (Kanada) - Jutila (Fínsko), Svensson (Švédsko) - Kurri, Koivu (obaja Fínsko), Kariya (Kanada)
1993: Bříza (ČR) - Manson (Kanada), Biakin (Rusko) - Renberg (Švédsko), Lindros (Kanada), Dahlén (Švédsko)
1992: Ketterer - Jutila (obaja Fínsko), F. Musil (ČSFR) - Varvio (Fínsko), Hrbek (ČSFR), Sundin (Švédsko)
1991: Burke (Kanada) - Kasatonov, Fetisov (obaja ZSSR) - Kurri (Fínsko), Rundqvist (Švédsko), Kamenskij (ZSSR)
1990: Hašek (ČSFR) - Tatarinov, Fetisov - Chomutov (všetci ZSSR), Reichel (ČSFR), Yzerman (Kanada)
1989: Hašek (ČSSR) - Fetisov (ZSSR), Eldebrink (Švédsko) - Makarov, Bykov (obaja ZSSR), Yzerman (Kanada)
1987: Hašek (ČSSR) - Kiessling (NSR), Fetisov - Makarov (obaja ZSSR), G. Truntschka (NSR), Krutov (ZSSR)
1986: Lindmark (Švédsko) - Fetisov, Kasatonov - Makarov, Larionov, Krutov (všetci ZSSR)
1985: Králík (ČSSR) - Fetisov, Kasatonov - Makarov (všetci ZSSR), V. Růžička (ČSSR), Krutov (ZSSR)
1983: Treťjak - Fetisov, Kasatonov - Makarov, Larionov, Krutov (všetci ZSSR)
1982: Králik (ČSSR) - Fetisov, Kasatonov - Makarov (všetci ZSSR), Gretzky, Barber (obaja Kanada)
1981: Lindmark (Švédsko) - Vasiliev (ZSSR), L. Robinson (Kanada) - Makarov, Maľcev, Kapustin (všetci ZSSR)
1979: Treťjak (ZSSR) - Bubla (ČSSR), Vasiliev (ZSSR) - Michajlov, Petrov, Charlamov (všetci ZSSR)
1978: Holeček - Bubla (obaja ČSSR), Fetisov - Maľcev (obaja ZSSR), Hlinka (ČSSR), Kapustin (ZSSR)
1977: Högosta (Švédsko) - Vasiliev (ZSSR), Pospíšil (ČSSR) - Martinec (ČSSR), Petrov, Balderis (obaja ZSSR)
1975: Treťjak (ZSSR) - Marjamäki (Fínsko), Vasiliev (ZSSR) - Petrov, Jakušev (obaja ZSSR), Martinec (ČSSR)
1974: Larsson - Sjöberg (obaja Švédsko), Vasiliev (ZSSR) - Martinec, Nedomanský (obaja ČSSR), Jakušev (ZSSR)
1973: Holeček (ČSSR) - B. Salming (Švédsko), Gusev - Michajlov, Petrov, Charlamov (všetci ZSSR)
1972: Holeček - Machač, Pospíšil (všetci ČSSR) - Vikulov, Maľcev, Charlamov (všetci ZSSR)
1971: Holeček - Suchý (obaja ČSSR), Koskela (Fínsko) - Vikulov, Maľcev, Firsov (všetci ZSSR)
1970: Hölmqvist - Svedberg (obaja Švédsko), Suchý (ČSSR) - Maľcev (ZSSR), Nedomanský (ČSSR), Firsov (ZSSR)
1969: DzurilIa (ČSSR) - Svedberg (Švédsko), Suchý (ČSSR) - Firsov (Rus.), Sterner (Švéd.), Nedomanský (ČSSR)
1968: Broderick (Kanada) - Svedberg (Švédsko), Suchý (ČSSR) - Ševčík (ČSSR), Huck (Kanada), Firsov (ZSSR)
1967: Wetzel (USA) - Ragulin (ZSSR), Brewer (Kanada) - Almetov, Alexandrov, Firsov (všetci ZSSR)
1966: Martin - Begg (obaja Kanada), Ragulin (ZSSR) - Loktev (ZSSR), Huck (Kanada), Alexandrov (ZSSR)
1965: Dzurilla (ČSSR) - Ragulin (ZSSR), Tikal (ČSSR) - Loktev, Almetov (obaja ZSSR), Jiřík (ČSSR)
1964: Martin (Kanada) - Ragulin (ZSSR), Seiling (Kanada) - Bourbounnais (Kanada), Jakušev (ZSSR), Černý (ČSSR)
1963: Svensson (Švédsko) - Smith (Kanada), Ragulin (ZSSR) - Vlach (ČSSR), Tambellini (Kanada), Mild (Švédsko)
1962: Häggroth (Švédsko) - Smith, Douglas (obaja Kanada) - Nillsson, Sterner (obaja Švédsko), McLeod (Kanada)
1961: Martin - Smith, Sly (všetci Kanada) - Vlach (ČSSR), Legace (Kanada), Majorov (ZSSR)

Najlepší hráči na MS

24. května 2010 v 13:01
Prehľad najlepších hráčov na jednotlivých postoch (brankár, obranca, útočník), ktorých vyhlasuje direktoriát majstrovstiev sveta v hokeji od roku 1954:
2016 Mikko Koskinen (Fín.) - Michael Matheson (Kan.) - Patrik Laine (Fín.)
2015 Pekka Rinne (Fin.) - Brent Burns (Kan.) - Jason Spezza (Kan.)
2014 Sergej Bobrovskij (Rus.) - Seth Jones (USA) - Viktor Tichonov (Rus.)
2013 Jhonas Enroth (Švéd.) - Roman Josi (Švaj.) - Petri Kontiola (Fín.)
2012 Ján Laco (SR) - Zdeno Chára (SR) - Jevgenij Malkin (Rus.)
2011 Viktor Fasth (Švéd.) - Alex Pietrangelo (Kan.) - Jaromír Jágr (ČR)
2010 Dennis Endras (Nem.) - Petteri Nummelin (Fín.) - Pavel Daciuk (Rus.)
2009 Andrej Mezin (Bielor.) - Shea Weber (Kan.) - Iľja Kovaľčuk (Rus.)
2008 Jevgenij Nabokov (Rus.) - Brent Burns (Kan.) - Dany Heatley (Kan.)
2007 Kari Lehtonen (Fín.) - Andrej Markov (Rus.) - Alexej Morozov (Rus.)
2006 Johan Holmqvist (Švéd.) - Niklas Kronwall (Švéd.) - Sidney Crosby (Kan.)
2005 Tomáš Vokoun (ČR) - Wade Redden (Kan.) - Alexej Kovaľov (Rus.)
2004 Ty Conklin (USA) - Dick Tärnström (Švéd.) - Dany Heatley (Kan.)
2003 Sean Burke (Kan.) - Jay Bouwmeester (Kan.) - Mats Sundin (Švéd.)
2002 Maxim Sokolov (Rus.) - Thomas Rhodin (Švéd.) - Niklas Hagman (Fín.)
2001 Milan Hnilička (ČR) - Kim Johnsson (Švéd.) - Sami Kapanen (Fín.)
2000 Roman Čechmánek (ČR) - Petteri Nummelin (Fínsko) - MIROSLAV ŠATAN (SR)
1999 Tommy Salo (Švédsko) - František Kučera (ČR) - Saku Koivu (Fínsko)
1998 Ari Sulander (Fínsko) - František Kučera (ČR) - Peter Forsberg (Švédsko)
1997 Tommy Salo (Švédsko) - Rob Blake (Kanada) - Mikael Nylander (Švédsko)
1996 Roman Turek (ČR) - Alexej Žitnik (Rusko) - Paul Kariya (Kanada)
1995 Jarmo Myllys (Fínsko) - Christopher Olsson (Švédsko) - Saku Koivu (Fínsko)
1994 Bill Ranford (Kanada) - Magnus Svensson (Švédsko) - Paul Kariya (Kanada)
1993 Petr Bříza (ČR) - Dmitrij Juškievič (Rusko) - Eric Lindros (Kanada)
1992 Tommy Söderström (Švédsko) - Róbert Švehla (ČSFR) - Mats Sundin (Švédsko)
1991 Marcus Ketterer (Fínsko) - Jamie Macoun (Kanada) - Valerij Kamenskij (ZSSR)
1990 Arturs Irbe (ZSSR) - Michail Tatarinov (ZSSR) - Steve Yzerman (Kanada)
1989 Dominik Hašek (ČSSR) - Viačeslav Fetisov (ZSSR) - Brian Bellows (Kanada)
1987 Dominik Hašek (ČSSR) - Don Hartsburgh (Kanada) - Vladimir Krutov (ZSSR)
1986 Peter Lindmark (Švédsko) - Viačeslav Fetisov (ZSSR) - Vladimir Krutov (ZSSR)
1985 Jiří Králík (ČSSR) - Viačeslav Fetisov (ZSSR) - Sergej Makarov (ZSSR)
1983 Vladislav Treťjak (ZSSR) - Viačeslav Fetisov (ZSSR) - Jiří Lála (ČSSR)
1982 Jiří Králík (ČSSR) - Viačeslav Fetisov (ZSSR) - Viktor Šalimov (ZSSR)
1981 Vladislav Treťjak (ZSSR) - Larry Robinson (Kanada) - Alexander Maľcev (ZSSR)
1979 Vladislav Treťjak (ZSSR) - Jiří Bubla (ČSSR), Valerij Vasiliev (ZSSR) - Wilf Paiement (Kanada), Boris Michajlov (ZSSR), Sergej Makarov (ZSSR) - direktoriát vyhlásil All stars
1978 Jiří Holeček (ČSSR) - Viačeslav Fetisov (ZSSR) - Marcel Dionne (Kanada)
1977 Göran Högosta (Švédsko) - Valerij Vasiliev (ZSSR) - Helmut Balderis (ZSSR)
1976 Jiří Holeček (ČSSR) - František Pospíšil (ČSSR) - Vladimír Martinec (ČSSR)
1975 Jiří Holeček (ČSSR) - Pekka Marjamäki (Fínsko) - Alexander Jakušev (ZSSR)
1974 Vladislav Treťjak (ZSSR) - Lars Sjöberg (Švédsko) - Václav Nedomanský (ČSSR)
1973 Jiří Holeček (ČSSR) - Valerij Vasiliev (ZSSR) - Boris Michajlov (ZSSR)
1972 Jorma Valtonen (Fínsko) - František Pospíšil (ČSSR) - Alexander Maľcev (ZSSR)
1971 Jiří Holeček (ČSSR) - Jan Suchý (ČSSR), Ilpo Koskela (Fínsko) - Anatolij Firsov (ZSSR)
1970 Urpo Ylönen (Fínsko) - Lennart Svedberg (Švédsko) - Alexander Maľcev (ZSSR)
1969 Leif Holmqvist (Švédsko) - Jan Suchý (ČSSR) - Ulf Sterner (Švédsko)
1968 Ken Broderick (Kanada) - Josef Horešovský (ČSSR) - Anatolij Firsov (ZSSR)
1967 Carl Wetzel (USA) - Vitalij Davydov (ZSSR) - Anatolij Firsov (ZSSR)
1966 Seth Martin (Kanada) - Alexander Ragulin (ZSSR) - Konstantin Loktev (ZSSR)
1965 Vladimír Dzurilla (ČSSR) - František Tikal (ČSSR) - Viačeslav Staršinov (ZSSR)
1964 Seth Martin (Kanada) - František Tikal (ČSSR) - Boris Majorov (ZSSR)
1963 Seth Martin (Kanada) - Roland Stoltz (Švédsko) - Miroslav Vlach (ČSSR)
1962 Lennart Häggroth (Švédsko) - John Mayasich (USA) - Sven Tumba Johansson (Švédsko)
1961 Seth Martin (Kanada) - Ivan Tregubov (ZSSR) - Vlastimil Bubník (ČSSR)
1960 Jack McCartan (USA) - Nikolaj Sologubov (ZSSR) - Nils Nilsson (Švédsko)
1959 Nikolaj Pučkov (ZSSR) - Jean Lamirande (Kanada) - Bill Cleary (USA)
1958 Vladimír Nadrchal (ČSR) - Ivan Tregubov (ZSSR) - Charles Burns (Kanada)
1957 Karel Straka (ČSR) - Nikolaj Sologubov (ZSSR) - Sven Tumba Johansson (Švédsko)
1956 Willard Ikola (USA) - Nikolaj Sologubov (ZSSR) - John McKenzie (Kanada)
1955 Don Rigazio (USA) - Karel Gut (ČSSR) - Willy Warwick (Kanada)
1954 Bill Lockhardt (Kanada) - Lars Björn (Švédsko) - Vsevolod Bobrov (ZSSR)

Celkový prehlad medailistov

24. května 2010 v 12:59 MAJSTROVSTVÁ SVETA
Prehľad všetkých medailistov v histórii majstrovstiev sveta v hokeji (1920 - 2017):
2017 (Kolín, Paríž) 1. Švédsko, 2. Kanada, 3. Rusko
2016 (Moskva, Petrohrad) 1. Kanada, 2. Fínsko, 3. Rusko
2015 (Praha, Ostrava): 1. Kanada, 2. Rusko, 3. USA
2014 (Minsk): 1. Rusko, 2. Fínsko, 3. Švédsko
2013 (Helsinki, Štokholm): 1. Švédsko, 2. Švajčiarsko, 3. USA
2012 (Helsinki, Göteborg): 1. Rusko, 2. SLOVENSKO, 3. Česko
2011 (Bratislava, Košice): 1. Fínsko, 2. Švédsko, 3. Česko
2010 (Kolín, Mannheim, Gelsenkirchen): 1. Česko, 2. Rusko, 3. Švédsko
2009 (Bern, Zürich-Kloten): 1. Rusko, 2. Kanada, 3. Švédsko
2008 (Québec City, Halifax): 1. Rusko, 2. Kanada, 3. Fínsko
2007 (Moskva): 1. Kanada, 2. Fínsko, 3. Rusko
2006 (Riga): 1. Švédsko, 2. Česko, 3. Fínsko
2005 (Viedeň, Innsbruck): 1. Česko, 2. Kanada, 3. Rusko
2004 (Praha, Ostrava): 1. Kanada, 2. Švédsko, 3. USA
2003 (Helsinki, Turku, Tampere): 1. Kanada, 2. Švédsko, 3. SLOVENSKO
2002 (Göteborg, Karlstad, Jönköping): 1. SLOVENSKO, 2. Rusko, 3. Švédsko
2001 (Hannover, Norimberg, Kolín): 1. Česko, 2. Fínsko, 3. Švédsko
2000 (Petrohrad): 1. Česko, 2. SLOVENSKO, 3. Fínsko
1999 (Oslo, Hamar, Lillehammer): 1. Česko, 2. Fínsko, 3. Švédsko
1998 (Zürich, Bazilej): 1. Švédsko, 2. Fínsko, 3. Česko
1997 (Helsinki, Turku, Tampere): 1. Kanada, 2. Švédsko, 3. Česko
1996 (Viedeň): 1. Česko, 2. Kanada, 3. USA
1995 (Štokholm, Gävle): 1. Fínsko, 2. Švédsko, 3. Kanada
1994 (Val di Fassa, Bolzano, Miláno): 1. Kanada, 2. Fínsko, 3. Švédsko
1993 (Dortmund, Mníchov): 1. Rusko, 2. Švédsko, 3. Česko
1992 (Praha, Bratislava): 1. Švédsko, 2. Fínsko, 3. ČSFR
1991 (Turku, Tampere): 1. Švédsko, 2. Kanada, 3. ZSSR
1990 (Bern, Fribourg): 1. ZSSR, 2. Švédsko, 3. ČSFR
1989 (Štokholm, Södertälje): 1. ZSSR, 2. Kanada, 3. ČSSR
1987 (Viedeň): 1. Švédsko, 2. ZSSR, 3. ČSSR
1986 (Moskva): 1. ZSSR, 2. Švédsko, 3. Kanada
1985 (Praha): 1. ČSSR, 2. Kanada, 3. ZSSR
1983 (Dortmund, Düsseldorf, Mníchov): 1. ZSSR, 2. ČSSR, 3. Kanada
1982 (Helsinki, Tampere): 1. ZSSR, 2. ČSSR, 3. Kanada
1981 (Štokholm, Göteborg): 1. ZSSR, 2. Švédsko, 3. ČSSR
1979 (Moskva): 1. ZSSR, 2. ČSSR, 3. Švédsko
1978 (Praha): 1. ZSSR, 2. ČSSR, 3. Kanada
1977 (Viedeň): 1. ČSSR, 2. Švédsko, 3. ZSSR
1976 (Katovice): 1. ČSSR, 2. ZSSR, 3. Švédsko
1975 (Mníchov, Düsseldorf): 1. ZSSR, 2. ČSSR, 3. Švédsko
1974 (Helsinki): 1. ZSSR, 2. ČSSR, 3. Švédsko
1973 (Moskva): 1. ZSSR, 2. Švédsko, 3. ČSSR
1972 (Praha): 1. ČSSR, 2. ZSSR, 3. Švédsko
1971 (Bern, Ženeva): 1. ZSSR, 2. ČSSR, 3. Švédsko
1970 (Štokholm): 1. ZSSR, 2. Švédsko, 3. ČSSR
1969 (Štokholm): 1. ZSSR, 2. Švédsko, 3. ČSSR
1968 (Grenoble): 1. ZSSR, 2. ČSSR, 3. Kanada
1967 (Viedeň): 1. ZSSR, 2. Švédsko, 3. Kanada
1966 (Ľubľana): 1. ZSSR, 2. ČSSR, 3. Kanada
1965 (Tampere): 1. ZSSR, 2. ČSSR, 3. Švédsko
1964 (Innsbruck): 1. ZSSR, 2. Švédsko, 3. ČSSR
1963 (Štokholm): 1. ZSSR, 2. Švédsko, 3. ČSSR
1962 (Colorado Springs, Denver): 1. Švédsko, 2. Kanada, 3. USA
1961 (Ženeva, Lausanne): 1. Kanada, 2. ČSSR, 3. ZSSR
1960 (Squaw Valley): 1. USA, 2. Kanada, 3. ZSSR
1959 (Praha, Bratislava, Ostrava, Brno): 1. Kanada, 2. ZSSR, 3. ČSR
1958 (Oslo): 1. Kanada, 2. ZSSR, 3. Švédsko
1957 (Moskva): 1. Švédsko, 2. ZSSR, 3. ČSR
1956 (Cortina d´Ampezzo): 1. ZSSR, 2. USA, 3. Kanada
1955 (Krefeld, Düsseldorf, Kolín, Dortmund): 1. Kanada, 2. ZSSR, 3. ČSR
1954 (Štokholm): 1. ZSSR, 2. Kanada, 3. Švédsko
1953 (Zürich): 1. Švédsko, 2. NSR, 3. Švajčiarsko
1952 (Oslo): 1. Kanada, 2. USA, 3. Švédsko
1951 (Paríž): 1. Kanada, 2. Švédsko, 3. Švajčiarsko
1950 (Londýn): 1. Kanada, 2. USA, 3. Švajčiarsko
1949 (Štokholm): 1. ČSR, 2. Kanada, 3. USA
1948 (St. Moritz): 1. Kanada, 2. ČSR, 3. Švajčiarsko
1947 (Praha): 1. ČSR, 2. Švédsko, 3. Rakúsko
1939 (Bazilej): 1. Kanada, 2. USA, 3. Švajčiarsko
1938 (Praha): 1. Kanada, 2. V. Británia, 3. ČSR
1937 (Londýn): 1. Kanada, 2. V. Británia, 3. Švajčiarsko
1936 (Garmisch Partenkirchen): 1. V. Británia, 2. Kanada, 3. USA
1935 (Davos): 1. Kanada, 2. Švajčiarsko, 3. V. Británia
1934 (Miláno): 1. Kanada, 2. USA, 3. Nemecko
1933 (Praha): 1. USA, 2. Kanada, 3. ČSR
1932 (Lake Placid): 1. Kanada, 2. USA, 3. Nemecko
1931 (Krynica): 1. Kanada, 2. USA, 3. Rakúsko
1930 (Chamonix, Berlín, Viedeň): 1. Kanada, 2. Nemecko, 3. Švajčiarsko
1928 (St. Moritz): 1. Kanada, 2. Švédsko, 3. Švajčiarsko
1924 (Chamonix): 1. Kanada, 2. USA, 3. V. Británia
1920 (Antverpy): 1. Kanada, 2. USA, 3. ČSR

Medailová Bilancia MS

24. května 2010 v 12:56 MAJSTROVSTVÁ SVETA
Historická medailová tabuľka majstrovstiev sveta v hokeji: (Po MS 2017)
Kanada (49) 26 - 14 - 9
Švédsko (46) 10 - 19 - 17
Rusko (ZSSR, SNŠ) (46) 27 - 10 - 8 (Rusko 5-3-4)
Československo (34) 6 - 12 - 16
USA (18) 2 - 9 - 7
Fínsko (13) 2 - 8 - 3
Česko (12) 6 - 1 - 5
Švajčiarsko (10) 0 - 2 - 8
Veľká Británia (5) 1 - 2 - 2
Slovensko (4) 1 - 2 - 1
Nemecko (4) 0 - 2 - 2
Rakúsko (2) 0 - 0 - 2
 


Vizitka Klubu HC Košice

4. května 2010 v 7:57 | NESTY
  • MAJSTER ČSSR - 2x (1986,1988) 2. MIESTO - (1985), 3. MIESTO - (1989)
  • MAJSTER SR - 8x (1995,1996,1999,2009,2010,2011,2014,2015)
  • VÍŤAZ ZÁKLADNEJ ČASTI - 9x (1996,1997,2007,2009,2011,2012,2014,2015,2016)
  • REKORD V POČTE BODOV ZA SEZÓNU - 2011 (137 bodov)
  • VÍŤAZ KONTINENTÁLNEHO POHÁRA - 1998
  • NIKDY NEVYPADLI Z NAJVYŠŠEJ SÚŤAŽE - (od r. 1964 hrajú 52 sez. po sebe bez vypadnutia)
  • 8x PO SEBE FINÁLE - (2007/2008 - 2014/2015) a 6x (1993/1994 - 1998/1999)
  • JEDINÉ MUŽSTVO,KTORÉ ODOHRALO PLAY OFF BEZ JEDINEJ PREHRY - sezóna 1994/1995,BILANCIA 9-0 Skóre 58:14
  • NAJVIAC FINÁLOVYCH ZÁPASOV - 15x z 23 ročníkov Slovenskej Extraligy
  • VIAC AKO 1.000 ZÁPASOV V SLOVENSKEJ EXTRALIGE - Spolu so Slovanom, Popradom a Trenčínom
  • 22x PLAY OFF z 23 ROČNÍKOV
  • NAJLEPŠÍ STRELEC Z KE - 5x 1995 Plavucha - 47 G, 1996 Plavucha - 34 G, 1998 Plavucha - 37 G, 2003 Kroták - 35 G, 2011 Michel Miklík - 37 G
  • 9x Víťaz Tatranského Pohára v Poprade
  • 1x Víťaz Cassovia Hockey Cup-u
  • 3x Víťaz Rona Cup-u v Trenčíne
  • Rok vzniku: 1921, od roku 1962 sa TJ Lokomotíva spojila s vojakmi a vznikol klub Dukla Košice,ktorý postúpil do druhej ligy, o rok na to do prvej a od roku 1964 hrajú Košice nepretržite najvyššiu súťaž. Od polovice sezóny 1966/1967 sa klub presťahoval na nový štadión ZŠ Ladislava Trojáka nazývaný aj ludovo stodola a zmenil názov,ked prešiel z vojenského klubu na civilný a získal nového sponzora VSŽ Košice. Neskor HC VSŽ Košice až po súčasné HC Košice.
  • Doterajšie názvy: TJ Lokomotíva Košice, Dukla Košice, TJ VSŽ Košice, VSŽ Košice, HC VSŽ Košice, HC Košice
  • Klubové farby: biela, modrá, oranžová
  • Štadión: Steel Arena košický štadión Ladislava Trojáka
  • Prezident klubu: Vladimír Jacko
  • Slávni hráči: Vincent Lukáč, Igor Liba, Peter Bondra, Jiří Holeček, Bedřich Brunclík, Ján Vodila, Vlastimil Plavucha, Miroslav Ihnačák, Peter Slanina, Ladislav Troják, Jerguš Bača ATĎ.