Program Prípravy HC Košice

30. května 2017 v 8:25 |  AKTUALITY
Prehľad prípravných zápasov:
01.08.2017 Utorok 17:00 HC Košice - HK Poprad (Crow arena)
04.08.2017 Piatok 17:00 HC Košice - HKM Zvolen (Steel aréna)
08.08.2017 Utorok 17:00 HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš (Steel aréna)
10.08.2017 Štvrtok 17:00 HKM Zvolen - HC Košice
18.08.2017 Piatok 15:00 Junosť Minsk - HC Košice (Tatranský pohár)
19.08.2017 Sobota 15:00 Dunaújvárosi Acélbikák - HC Košice (Tatranský pohár)
24.08.2017 Štvrtok 17:00 MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice
31.08.2017 Štvrtok 17:00 HK Poprad - HC Košice
 

Skupiny MS 2018

23. května 2017 v 19:01 |  VÝSLEDKY
Zloženie skupín na MS 2018 v Dánsku:
A-skupina (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, Bielorusko, SLOVENSKO, Francúzsko, Rakúsko
B-skupina (Herning): Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Nórsko, Lotyšsko, Dánsko, Kórejská republika

Ocenenia MS 2017

22. května 2017 v 16:31 |  MAJSTROVSTVÁ SVETA

All-Star MS:

Andrej Vasilevskij (Rus.) - Colton Parayko (Kan.), Dennis Seidenberg (Nem.) - Artemij Panarin (Rus.), William Nylander (Švéd.), Nathan MacKinnon (Kan.)

Najužitočnejší hráč turnaja:

William Nylander (Švéd.)

Ocenenia podľa direktoriátu:

Najlepší brankár: Andrej Vasilevskij (Rus.)
Najlepší obranca: Dennis Seidenberg (Nem.)
Najlepší útočník: Artemij Panarin (Rus.)
 


Produktivita MS 2017

22. května 2017 v 16:25 |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Produktivita:
1. Artemij Panarin (Rus.) 17 bodov (4 góly + 13 asistencií)
2. Nikita Kučerov (Rus.) 15 (7+8)
3. Nathan MacKinnon (Kan.) 15 (6+9)
4. Nikita Gusev (Rus.) a William Nylander (Švéd) 14 (7+7)
6. Vadim Šipačov (Rus.) 13 (2+11)
7. Mitch Marner (Kan.) 12 (4+8)
8. Johnny Gaudreau (USA) 11 (6+5)
9. Sebastian Aho (Fín.) 11 (2+9)
10. Stephane da Costa (Fr.) 10 (6+4)
...
41. Michel MIKLÍK (SR) 5 (3+2)


Celkové poradie MS 2017

22. května 2017 v 4:13 |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
Konečné poradie na MS:
1. Švédsko
2. Kanada
3. Rusko
4. Fínsko
5. USA
6. Švajčiarsko
7. Česko
8. Nemecko
9. Francúzsko
10. Lotyšsko
11. Nórsko
12. Dánsko
13. Bielorusko
14. SLOVENSKO
15. Slovinsko*
16. Taliansko*
poznámka: *- zostup do A-skupiny I. divízie MS

Finále+zápas o Bronz

21. května 2017 v 10:49 |  MAJSTROVSTVÁ SVETA
21.5.2017
Bronz
16:15 Rusko - Fínsko 5:3 (1:0,3:1,1:2)
Góly: 7. N. Gusev, 22. Tkačov, 28. N. Gusev, 29. Kiselevič, 49. Kučerov - 40. Rantanen, 42. Lehtonen, 46. Savinainen
Rusko: Vasilevskij - Kiselevič, Orlov, Antipin (A), Belov, Provorov, Mironov, Zub (C) - Telegin, Andronov (A), Ničuškin - Dadonov, Šipačov, N. Gusev - Panarin, Kučerov, Kuznecov - S. Plotnikov, Barabanov, Tkačov - Namestnikov
Fínsko: Korpisalo - Ohtamaa, Honka, Kukkonen (C), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Jaakola (A), Järvinen - Savinainen, Filppula (A), Rantanen - Aho, Pyörälä, Puljujärvi - Kemppainen, Pihlström, J. Aaltonen - J. Lajunen, Hännikäinen, Osala
---
Finále
20:45 Kanada - Švédsko 1:2sn (0:0,0:1,1:0-0:0,0:1)
Góly: 42. R. O'Reilly - 40. Hedman, roz. nájazd Bäckström
Kanada: Pickard - Parayko, Vlasic (A), Demers, de Haan, Morrissey, Matheson, Lee - MacKinnon, Skinner, Scheifele - Simmonds, Giroux (C), R. O'Reilly (A) - Duchene, Couturier, Killorn - Konecny, Marner, Point - B. Schenn
Švédsko: Lundqvist - Strålman, Hedman (A), Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler, Holm - E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) - Lindberg, Bäckström, W. Nylander - Everberg, Nordström, W. Karlsson - J. Lundqvist (C), Eriksson Ek, Söderberg - Krüger

HC Košice - zmeny v kádri

21. května 2017 v 10:40 | NESTY |  SEZÓNA 2017/2018
Zmeny v kádri HC Košice pred sezónou 2017/2018:
Prišli(10)
Šimon Petráš
Václav Čížek
Martin Bača
Stanislav Škorvánek
Petr Kafka
Patrik Koyš
Marek Hovorka
Joakim Lundström
David Pacan
Jere Pulli
Odišli(11)
Miroslav Kopřiva
Dominik Riečický
Radek Deyl
Ondřej Šmach
Jiří Vašíček
Peter Bartoš (ukončil kariéru)
Gabriel Spilar
Marek Bartánus (B.Bystrica)
Tibor Varga (Trenčín)
Juraj Milý
Rudolf Huna

PLAY OFF 2016/2017

21. května 2017 v 10:39 |  VÝSLEDKY
PLAY OFF:
Štvrťfinále:
B. Bystrica - Nové Zámky 4:1 na zápasy (8:2,8:0,4:1,2:3,5:1) skóre: 27:7
Nitra - Poprad 4:0 na zápasy (7:0,3:0,4:3pp,5:1) skóre: 19:4
Košice - Martin 2:4 na zápasy (4:0,1:2,1:4,0:3,3:1,0:1) skóre: 9:11
Žilina - Zvolen 4:3 na zápasy (5:2,2:3,5:3,4:5,5:1,2:3pp,3:2) skóre: 26:19
Semifinále:
B. Bystrica - Martin 4:1 na zápasy (6:3,5:1,1:4,7:0,6:2) skóre: 25:10
Nitra - Žilina 4:0 na zápasy (5:0,3:2,4:2,4:3) skóre: 16:7
Finále:
B. Bystrica - Nitra 4:1 na zápasy (4:1,3:4,3:2,2:1,6:2) skóre: 18:10

BARÁŽ O EXTRALIGU:
1. L. Mikuláš, 2. Trenčín, 3. Detva, 4. Skalica (L. Mikuláš a Trenčín sa udržali)
VYPADOL: Nikto
POSTÚPIL: Nikto

TIPSPORT LIGA 2016/2017 KONEČNÉ PORADIE:
1. B. Bystrica, 2. Nitra, 3. Žilina, 4. Martin 5. HC Košice, 6. Zvolen, 7. Poprad, 8. N. Zámky, 9. Trenčín, 10. L. Mikuláš

Tabuľka Základnej časti 2016/2017

21. května 2017 v 10:38 |  SEZÓNA 2017/2018
Tabuľka Tipsport ligy 54. Kôl+Dva vložené zápasy s tímom HK Orange 20 (Konečná tabuľka po Zákl. časti)
Po skončení z.č. (+ vložené zápasy s tímom HK Orange)
1. B. Bystrica 56z. 34-6-5-11 191:120 119b.
2. Nitra 56z. 33-4-5-14 196:154 112b.
3. HC Košice 56z. 28-10-3-15 186:121 107b.
4. Žilina 56z. 23-7-7-19 175:158 90b.
5. Zvolen 56z. 23-5-5-23 163:174 84b.
6. Poprad 56z. 18-6-9-23 153:167 75b.
7. Martin 56z. 19-5-8-24 141:166 75b.
8. N. Zámky 56z. 18-5-10-23 146:154 74b.
9. Trenčín 56z. 17-7-7-25 140:164 72b.
10. L. Mikuláš 56z. 14-6-2-34 138:189 56b.
------------------------------------------------
HK Orange 20z. 2-0-0-18 20:82 6b

Kam dál